My Favorite Movies


  Carissa413125447's Rating My Rating
1
Now and Then (1995,  PG-13)
2
The Sisterhood of the Traveling Pants (2005,  PG)
3
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  PG)
4
Stand by Me (1986,  R)
Stand by Me
MY movie
5
Wild America (1997,  PG)
6
Idle Hands (1999,  R)
Idle Hands
Kool
7
The Boys Club (1997,  R)
The Boys Club
Kool the boyz
8
The Guilty (2000,  R)
The Guilty
Kool
9
The Derby Stallion (2005,  Unrated)
The Derby Stallion
sweet
10
The Sandlot 3: Heading Home (2007,  PG)
The Sandlot 3: Heading Home
Cuties
11
Race to Witch Mountain (2009,  PG)
Race to Witch Mountain
Travelious
12
Sleepwalking (2008,  R)
Sleepwalking
Wow kool
13
The Seeker: The Dark Is Rising (2007,  PG)
The Seeker: The Dark Is Rising
Divious
14
The Reaping (2007,  R)
The Reaping
Scary
15
Have Dreams, Will Travel (2007,  Unrated)
Have Dreams, Will Travel
Sweet
16
Wilder Days (2003,  Unrated)
Wilder Days
weird
17
Journey to the Center of the Earth (Journey to the Center of the Earth 3D) (2008,  PG)
Journey to the Center of the Earth (Journey to the Center of the Earth 3D)
wicked ADVENTERIOUS
18
Bridge to Terabithia (2007,  PG)
Bridge to Terabithia
Imagiationious
19
Zathura (2005,  PG)
Zathura
Spacious
20
Firehouse Dog (2007,  PG)
Firehouse Dog
Hot house
21
Motocross Kids (2004,  Unrated)
Motocross Kids
cycling
22
Now You See It... (2005,  G)
Now You See It...
kool a hottie
23
Purgatory House (2003,  R)
Purgatory House
weird
24
Here On Earth (2000,  PG-13)
Here On Earth
sweet
25
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
Pearl Harbor
Crazy kool
26
Sin City (2005,  R)
Sin City
wicked
27
Cirque du Freak: The Vampire's Assistant (2009,  PG-13)
Cirque du Freak: The Vampire's Assistant
kool
28
Blow Dry (2001,  R)
Blow Dry
kool
29
The Modern Adventures of Tom Sawyer (1999,  Unrated)
The Modern Adventures of Tom Sawyer
kool
30
The Ghost Club (2003,  PG)
31
The Twilight Saga: New Moon (2009,  PG-13)
The Twilight Saga: New Moon
Jacob aww

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments