Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  carlarules45's Rating My Rating
1
Saw V (2008,  R)
2
The Love Guru (2008,  PG-13)
3
Stomp the Yard (2007,  PG-13)
4
Roll Bounce (2005,  PG-13)
5
The Cookout (2004,  PG-13)
6
D.E.B.S. (2004,  PG-13)
7
Eve's Bayou (1996,  R)
8
Hustle and Heat (2003,  R)
9
The Secret Life of Girls (1999,  Unrated)
10
Love Don't Cost a Thing (2003,  PG-13)
11
Madea Goes to Jail (2009,  PG-13)
12
Meet The Browns (2008,  PG-13)
13
The Family That Preys (2008,  PG-13)
14
I Can Do Bad All By Myself (2009,  PG-13)
I Can Do Bad All By Myself
i loved the play and i love the movie
15
Marriage Counselor (2008,  Unrated)
16
Madea's Family Reunion (2006,  PG-13)
17
Diary of a Mad Black Woman (2005,  PG-13)
18
Daddy's Little Girls (2007,  PG-13)
19
Why Did I Get Married? (2007,  PG-13)
20
Madea's Family Reunion (2002,  PG-13)
21
Madea's Class Reunion (2003,  Unrated)
22
Meet the Browns (2004,  Unrated)
23
Wash, Dry & Spin Out (2003,  Unrated)
24
Air Bud - Golden Receiver (1998,  G)
25
Tyler Perry's Why Did I Get Married Too (2010,  Unrated)
26
Silent Venom (2009,  Unrated)
27
Black Men: The Truth (2007,  Unrated)
28
Why Did I Get Married? (2006,  Unrated)
29
Diary of a Mad Black Woman: The Play (2001,  Unrated)
30
Super Size Me (2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments