My Favorite Movies
| Carrie178761320's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Pandemic (2007, Unrated) |
|
|
| 2 |
Final Destination 3 (2006, R) |
|
|
| 3 |
Final Destination 2 (2003, R) |
|
|
| 4 |
Final Destination (2000, R) |
|
|
| 5 |
Gone in 60 Seconds (2000, PG-13) |
|
|
| 6 |
Home Alone (1990, PG) |
|
|
| 7 |
Legally Blonde (2001, PG-13) |
|
|
| 8 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
|
| 9 |
Miss Congeniality (2000, PG-13) |
|
|
| 10 |
Million Dollar Baby (2004, PG-13) |
|
|
| 11 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
|
| 12 |
Mr. Deeds (2002, PG-13) |
|
|
| 13 |
Mrs. Doubtfire (1993, PG-13) |
|
|
| 14 |
My Best Friend's Wedding (1997, PG-13) |
|
|
| 15 |
Notting Hill (1999, PG-13) |
|
|
| 16 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
|
| 17 |
Ocean's Twelve (2004, PG-13) |
|
|
| 18 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
|
| 19 |
Rocky (1976, PG) |
|
|
| 20 |
Rocky Balboa (1990, PG) |
|
|
| 21 |
Rocky II (1979, PG) |
|
|
| 22 |
Rocky III (1982, PG) |
|
|
| 23 |
Rocky IV (1985, PG) |
|
|
| 24 |
Shrek (2001, PG) |
|
|
| 25 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
|
| 26 |
Shrek the Third (Shrek 3) (2007, PG) |
|
|
| 27 |
Steel Magnolias (1989, PG) |
|
|
| 28 |
Sweet Home Alabama (2002, PG-13) |
|
|
| 29 |
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006, PG-13) |
|
|
| 30 |
The Fast and the Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 31 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006, PG-13) |
|
|
| 32 |
The Goonies (1985, PG) |
|
|
| 33 |
The Hills Have Eyes (1986, R) |
|
|
| 34 |
The Lake House (2006, PG) |
|
|
| 35 |
The Little Mermaid (1989, G) |
|
|
| 36 |
The Pursuit of Happyness (2006, PG-13) |
|
|
| 37 |
The Ring (2002, PG-13) |
|
|
| 38 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
|
| 39 |
The Sound of Music (1965, G) |
|
|
| 40 |
The Wedding Singer (1997, PG-13) |
|
|
| 41 |
The Wizard of Oz (1939, G) |
|
|
| 42 |
There's Something About Mary (1998, R) |
|
|
| 43 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
|
| 44 |
Walk the Line (2005, PG-13) |
|
|
| 45 |
Night at the Museum (2006, PG) |
|
|
| 46 |
Meet the Parents (2000, PG-13) |
|
|
| 47 |
Men in Black (1997, PG-13) |
|
|
| 48 |
Independence Day (1996, PG-13) |
|
|
| 49 |
Ghost (1990, PG-13) |
|
|
| 50 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
|
| 51 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
|
| 52 |
Dumb and Dumber (1994, PG-13) |
|
|
| 53 |
Coyote Ugly (2000, PG-13) |
|
|
| 54 |
Click (2006, PG-13) |
|
|
| 55 |
Casino Royale (2006, PG-13) |
|
|
| 56 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
|
| 57 |
Billy Madison (1995, PG-13) |
|
|
| 58 |
Batman (1989, PG-13) |
|
|
| 59 |
Back to the Future Part III (1990, PG) |
|


