My Favorite Movies
| CaseyIsHere's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Twilight (2008, PG-13) |
|
| 2 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 3 |
Eagle Eye (2008, PG-13) |
|
| 4 |
Wanted (2008, R) |
|
| 5 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 6 |
Step Up 2 the Streets (2008, PG-13) |
|
| 7 |
A Cinderella Story (2004, PG) |
|
| 8 |
The Sisterhood of the Traveling Pants (2005, PG) |
|
| 9 |
Shooter (2007, R) |
|
| 10 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
| 11 |
The Longest Yard (2005, PG-13) |
|
| 12 |
Blood Diamond (2006, R) |
|
| 13 |
Ghost Rider (2007, PG-13) |
|
| 14 |
Casino Royale (2006, PG-13) |
|
| 15 |
I Am Legend (2007, PG-13) |
|
| 16 |
The Fast and the Furious (2001, PG-13) |
|
| 17 |
I Know What You Did Last Summer (1997, R) |
|
| 18 |
Van Helsing (2004, PG-13) |
|
| 19 |
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde (2003, PG-13) |
|
| 20 |
40 Days and 40 Nights (2002, R) |
|
| 21 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
| 22 |
27 Dresses (2008, PG-13) |
|
| 23 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 24 |
Ladder 49 (2004, PG-13) |
|
| 25 |
Legally Blonde (2001, PG-13) |
|
| 26 |
Baby Mama (2008, PG-13) |
|
| 27 |
Step Up (2006, PG-13) |
|
| 28 |
Casper (1995, PG) |
|
| 29 |
XXX (2002, PG-13) |
|
| 30 |
Fantastic Four (2005, PG-13) |
|
| 31 |
Practical Magic (1998, PG-13) |
|
| 32 |
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007, PG) |
|
| 33 |
Cars (2006, G) |
|
| 34 |
American Pie (1999, R) |
|
| 35 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 36 |
Click (2006, PG-13) |
|
| 37 |
Hairspray (2007, PG) |
|
| 38 |
Final Destination (2000, R) |
|
| 39 |
Final Destination 2 (2003, R) |
|
| 40 |
The Dukes of Hazzard (2005, PG-13) |
|
| 41 |
Without A Paddle (2004, PG-13) |
|
| 42 |
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995, R) |
|
| 43 |
The Ringer (2005, PG-13) |
|
| 44 |
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008, PG-13) |
|
| 45 |
The Sisterhood of the Traveling Pants 2 (2008, PG-13) |
|
| 46 |
The War (1994, PG-13) |
|
| 47 |
WALL-E (2008, G) |
|
| 48 |
Willow (1988, PG) |
|
| 49 |
Freedom Writers (2007, PG-13) |
|
| 50 |
Eurotrip (2003, R) |
|
| 51 |
The Family Stone (2005, PG-13) |
|
| 52 |
Gangs of New York (2002, R) |
|
| 53 |
Knocked Up (2007, R) |
|
| 54 |
Ernest Goes to School (1994, PG) |
|
| 55 |
Superstar (1999, PG-13) |
|
| 56 |
Death Sentence (2007, R) |
|
| 57 |
War Games (, PG) |
|
| 58 |
Ratatouille (2007, G) |
|
| 59 |
Ghost Ship (2002, R) |
|
| 60 |
Maximum Overdrive (1986, R) |
|
| 61 |
Darkness Falls (2003, PG-13) |
|
| 62 |
Homeless to Harvard: The Liz Murray Story (2003, Unrated) |
|
| 63 |
The Quiet (2006, R) |
|
| 64 |
Speak (, PG-13) |
|
| 65 |
Pay It Forward (2000, PG-13) |
|
| 66 |
Confessions of a Shopaholic (2009, PG) |


































































