Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  chadtylerphotography's Rating My Rating
1
Life Is Beautiful (La Vita è bella) (1998,  PG-13)
Click to Rate
2
Drop Dead Gorgeous (1999,  PG-13)
Click to Rate
3
Just Friends (2005,  PG-13)
Click to Rate
4
Wanda Sykes: Sick & Tired (2006,  Unrated)
Click to Rate
5
Big Fish (2003,  PG-13)
Click to Rate
6
Almost Heroes (1998,  PG-13)
Click to Rate
7
About a Boy (2002,  PG-13)
Click to Rate
8
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar (1995,  PG-13)
Click to Rate
9
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006,  R)
Click to Rate
10
Young Frankenstein (1974,  PG)
Click to Rate
11
Beetlejuice (1988,  PG)
Click to Rate
12
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
Click to Rate
13
Romeo + Juliet (1996,  PG-13)
Click to Rate
14
Bring It On (2000,  PG-13)
Click to Rate
15
Clueless (1995,  PG-13)
Click to Rate
16
Zoolander (2001,  PG-13)
Click to Rate
17
Ferris Bueller's Day Off (1986,  PG)
Click to Rate
18
Finding Nemo (2003,  G)
Click to Rate
19
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
Click to Rate
20
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984,  PG)
Click to Rate
21
Jurassic Park (1993,  PG-13)
Click to Rate
22
Monsters, Inc. (2001,  G)
Click to Rate
23
Never Been Kissed (1999,  PG-13)
Click to Rate
24
Robin Hood - Men in Tights (1993,  PG-13)
Click to Rate
25
South Park: Bigger, Longer and Uncut (1999,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments