My Favorite Movies
| Chamberlain1114348's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Dark Crystal (1982, PG) |
|
|
| 2 |
Legend (1985, PG) |
|
|
| 3 |
Krull (1983, PG) |
|
|
| 4 |
Omega Doom (, R) |
|
|
| 5 |
TRON (1982, PG) |
|
|
| 6 |
The Rocky Horror Picture Show (1975, R) |
|
|
| 7 |
Clue (1985, PG) |
|
|
| 8 |
Logan's Run (1976, PG) |
|
|
| 9 |
Real Genius (1985, PG) |
|
|
| 10 |
The Princess Bride (1987, PG) |
|
|
| 11 |
Time Bandits (1981, PG) |
|
|
| 12 |
Ladyhawke (1985, PG-13) |
|
|
| 13 |
Weird Science (1985, PG-13) |
|
|
| 14 |
Beyond the Mind's Eye (1992, Unrated) |
|
|
| 15 |
The Gate to the Mind's Eye (1994, Unrated) |
|
|
| 16 |
Odyssey Into the Mind's Eye (1996, Unrated) |
|
|
| 17 |
UHF (1989, PG) |
|
|
| 18 |
Little Shop of Horrors (1986, PG-13) |
|
|
| 19 |
Ferris Bueller's Day Off (1986, PG) |
|
|
| 20 |
Monty Python and the Holy Grail (1975, PG) |
|
|
| 21 |
A Christmas Story (1983, PG) |
|
|
| 22 |
Who's Harry Crumb? (1989, PG-13) |
|
|
| 23 |
Big Trouble in Little China (1986, PG-13) |
|
|
| 24 |
Mannequin (1987, PG) |
|
|
| 25 |
Pee-wee's Big Adventure (1985, PG) |
|


