My Favorite Movies


  1. chaoscapricorn13
  2. luis

Give list a short description

  chaoscapricorn13's Rating My Rating
1
Wicker Park (2004,  PG-13)
2
The Lake House (2006,  PG)
3
The Girl Next Door (2004,  R)
4
The Terminal (2004,  PG-13)
5
About a Boy (2002,  PG-13)
6
Amores Perros (2001,  R)
7
Amar te duele (2002,  R)
8
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
Just Like Heaven
AWW
9
The Outsiders (1983,  PG)
The Outsiders
Really cool movie
10
Saving Private Ryan (1998,  R)
11
We Were Soldiers (2002,  R)
12
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
13
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
14
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
15
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (2008,  PG)
16
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
17
Bridge to Terabithia (2007,  PG)
18
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
19
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
20
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
21
Forrest Gump (1994,  PG-13)
22
A Walk to Remember (2002,  PG)
23
Chôjikû yôsai Macross: Ai oboeteimasuka (Super Dimension Fortress Macross: Do You Remember Love?) (1984,  Unrated)
Chôjikû yôsai Macross: Ai oboeteimasuka (Super Dimension Fortress Macross: Do You Remember Love?)
i want to watch it again it's so aww
24
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader (2010,  Unrated)
25
Eva: 1.0 You Are (Not) Alone (Neon Genesis Evangelion: Rebuild of Evangelion 01) (2007,  Unrated)
26
Shin seiki Evangelion Gekijô-ban: Air/Magokoro wo, kimi ni (Neon Genesis Evangelion: The End of Eva (1997,  Unrated)
Shin seiki Evangelion Gekijô-ban: Air/Magokoro wo, kimi ni  (Neon Genesis Evangelion: The End of Eva
the best anime of all times

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments