My Favorite Movies


  charliibabz's Rating My Rating
1
Alvin and the Chipmunks (2007,  PG)
Alvin and the Chipmunks
I love Alvin and the Chipmunks. I remember them when I was little. After watching this movie I got really interested. And looked up Chipmunk hisitory and became a bigger fan. Though I actually prefer the 80's cartoon. This movie was definaly worth seeing and brought me a crazy fandom!
2
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Bruce Almighty
I don't beileve in the that religous stuff. But Jim Carry rocks! And I love this movie!
3
I, Robot (2004,  PG-13)
4
Garfield - The Movie (2004,  PG)
5
The Chipmunk Adventure (1987,  G)
The Chipmunk Adventure
I saw it on youtube and I loved it! Makes me wanna go back in time to the 80's!
And that Rock 'n' Roll song is current song stuck in my head and I can't stop singing it.
Kids today may think I'm silly. But I don't care. I'm a huge Chipmunk fan!
6
Two Brothers (2004,  PG)
7
James and the Giant Peach (1996,  PG)
8
Alice Through the Looking Glass (1987,  Unrated)
Alice Through the Looking Glass
I can't beileve this movie has no reviews yet! I think it's an awesome film! LOL
9
South Park: Bigger, Longer and Uncut (1999,  R)
10
Bridget Jones - The Edge of Reason (2004,  R)
11
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
12
High School Musical 3: Senior Year (2008,  G)
High School Musical 3: Senior Year
Absoultely Brillitant!
13
Dumb and Dumber (1994,  PG-13)
14
Ace Ventura: Pet Detective (1993,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
I love Jim Carry films. But I like the other Ace Ventura film better.
15
Bridget Jones's Diary (2001,  R)
16
Disney's Aladdin (1992,  G)
17
Thumbelina (1994,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments