My Favorite Movies


  CheetanaGyrl's Rating My Rating
1
Halloween (1978,  R)
2
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
3
Friday the 13th (1980,  R)
4
The Dark Crystal (1982,  PG)
5
Short Circuit (1986,  PG)
6
Hellraiser (1987,  R)
7
Freddy vs. Jason (2003,  R)
8
Alien (1979,  R)
9
Predator 2 (1990,  R)
10
Stephen King's It (1990,  Unrated)
11
The Addams Family (1991,  PG-13)
12
Addams Family Values (1993,  PG-13)
13
Hairspray (1988,  PG)
14
Pretty in Pink (1986,  PG-13)
15
The Breakfast Club (1985,  R)
16
Footloose (1984,  PG)
17
Candyman (1992,  R)
18
Scream (1996,  R)
19
Scary Movie (2000,  R)
20
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
21
Fingersmith (2005,  Unrated)
22
Freaky Friday (2003,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments