My Favorite Movies
| chenyuqing's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Naruto movie 3: Gekijyouban Naruto daikoufun! Mikazuki shima no animal panic dattebayo! (2006, Unrated) |
|
| 2 |
Hauru no ugoku shiro (Howl's Moving Castle) (2005, PG) |
|
| 3 |
Porco Rosso (Kurenai no buta) (2003, PG) |
|
| 4 |
Rupan sansei: Kariosutoro no shiro (The Castle of Cagliostro) (Lupin III: Castle of Cagliostro) (1979, G) |
|
| 5 |
Eureka (Yûreka) (2001, Unrated) |
|
| 6 |
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001, PG) |
|
| 7 |
Castle in the Sky (Tenkû no shiro Rapyuta) (1989, Unrated) |
|
| 8 |
Majo no takkyûbin (Kiki's Delivery Service) (1989, G) |
|
| 9 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) (1999, PG-13) |
|
| 10 |
Kaze no tani no Naushika (Nausicaa of the Valley of the Wind) (Warriors of the Wind) (1984, PG) |
|
| 11 |
Tonari no Totoro (My Neighbor Totoro) (1988, Unrated) |
|
| 12 |
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW) (, Unrated) |












