You are not logged in.
Sign In or Register
Home
Movies
In Theaters
On DVD
Rate Movies
Recommended Movies
Actors
Actor Home
Actor Photos
Actress Photos
Random Actor
News
Top Stories
Most Recent
My Saved Stories
My Submitted Stories
Flixster Wiki
Profile
"
My Profile
My Ratings
My Lists
My Favorite Actors
My Favorite Photos
My Favorite Videos
Skins Gallery
My Friends
My Friends
My Conversations
My Friends' Reviews
Movie Night Planner
Invite
Meet People
People You May Know
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Find a User
Movie Compatibility Test
Fun Stuff
Never-Ending Quiz
|
User Quizzes
|
Polls
|
Lists
|
Videos
|
Photos
|
Forums
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
Movies I Want To See
by
Taryn
tlrivon's new List
by
Tiffany
Meckiatu's new List
by
Moahmmed
Think
by
Jan
actieon
by
AFNAN
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Liz
chispaliz12's Rating
My Rating
1
American History X
(1998, R)
2
Blood In, Blood Out
(1993, R)
3
Walk the Line
(2005, PG-13)
4
The Lion King
(1994, G)
5
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D)
(1993, PG)
6
GoodFellas
(1990, R)
7
The Shawshank Redemption
(1994, R)
8
Toy Story
(1995, G)
9
The Exorcist
(1973, R)
10
The Sixth Sense
(1999, PG-13)
11
Price of Glory
(2000, PG-13)
12
Training Day
(2001, R)
13
Any Given Sunday
(1999, R)
14
Fight Club
(1999, R)
15
Two For the Money
(2005, R)
16
Donnie Darko
(2001, R)
17
Seven
(1995, R)
18
Rain Man
(1988, R)
19
Face/Off
(1997, R)
20
The Breakfast Club
(1985, R)
21
Gladiator
(2000, R)
22
Crimson Tide
(1995, R)
23
Cast Away
(2000, PG-13)
24
The Matrix
(1999, R)
25
The Matrix Reloaded
(2003, R)
26
The Matrix Revolutions
(2003, R)
27
Amadeus
(1984, PG)
28
Brick
(2005, R)
29
Happy Gilmore
(1996, PG-13)
30
Ferris Bueller's Day Off
(1986, PG)
31
Casino
(1995, R)
32
Crank
(2006, R)
33
Bridget Jones's Diary
(2001, R)
34
Bridget Jones - The Edge of Reason
(2004, R)
35
Jet Li's Fearless
(2006, PG-13)
36
The Land Before Time
(1988, G)
37
A Beautiful Mind
(2001, PG-13)
38
Enemy of the State
(1998, R)
39
Saving Private Ryan
(1998, R)
40
Independence Day
(1996, PG-13)
Comments (0)
Post a comment
Recent Comments