My Favorite Movies
OMG!!! Movies! what can i say? The title favourite movies is kinda self=explanatory! lol. ANYWAY...umm yea..here are my faves..well some of them anyway.
| chocoholiciceangel's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) (2004, Unrated) |
|
| 2 |
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! (2005, Unrated) |
|
| 3 |
Jesus Christ Superstar (1973, G) |
|
| 4 |
Grease (1978, PG) |
|
| 5 |
Grease 2 (1982, PG) |
|
| 6 |
Sailor Moon S the Movie: Hearts in Ice (1994, Unrated) |
|
| 7 |
Dante's Peak (1997, PG-13) |
|
| 8 |
The Da Vinci Code (2006, PG-13) |
|
| 9 |
Stormbreaker (Alex Rider: Operation Stormbreaker) (2006, PG) |
|
| 10 |
When a Stranger Calls (2006, PG-13) |
|
| 11 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
| 12 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
| 13 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 14 |
Catch Me If You Can (2002, PG-13) |














