chrishrandolph's Rating
My Rating
1
Best movie I have seen in a while!
very well done movie
2
My second fav.
3
Loved it!
4
I think what I loved the most about The Brave was not just the story, but the truth about the hardships indians went through. It is defiantly Johnny Depp at his best and this film is one the top 5 greatest movies he has ever made!
5
Once
(2007, R)
6
7
I finally watched it, The movie was awesome. The Terminator I was waiting for. I can't wait to see the next two Terminator in the Terminator Salvation Trilogy.
8
The Best!
9
300
(2007, R)
10
best1
11
Rocky
(1976, PG)
Love it!
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Oscar
(1991, PG)
21
22
23
24
One of the best Christian thrillers ever made period!
25
26
27
28
29
Grind
(2003, PG-13)
30
31
32
33
34
35
36
37
I loved every minute!
38
My favorite
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
Not the usual Sherlock Holmes I am used to, but I I'll make an exception. I can't wait for this movie!
50
51
Whore
(2008, Unrated)
52
53
It is awesome!
54
55
This movie is crazy!
56
57
Awesome movie!
58
59
60
61
62
63
64
The book was awesome! So, was the movie. I mean it's not really a horror movie, but I love it!
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
The Best horror movie ever made. and the best Horror Trilogy period.
75
A sequel that great from start to finish in the best horror trilogy of all time.
76
The best ending to the greatest horror trilogy of all-time!
77
78
79
80
81
THR3E
(2007, PG-13)
82
83
Elvis
(2005, Unrated)
84
85
86
87
I love this movie each time I watch it and Season 7 totally rocked!
88
89
I love it! It was almost better than the first two movies. I hope there will be a sequal and that Ray comes back!
90
91
92
93
94
95
Great movie!
96
97
This movie scary, but almost real!
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
Finally, The wrestling movie i was waiting for. This movie was defiantly better that anything nominated at the oscars. After Mickey Rourke was robbed at the oscars. This movie showed he is most defiantly better than Sean Penn!
135
136
137
not a bad movie. I love it, Though I could done without Ludacris. Although at least the rest of the cast made up for it.
138
139
140
Best love Story ever!
141
142
143
144
145
146
Taken
(2009, PG-13)
147
148
149
150
151
152
153
This is the best punk movie to ever come out! If you have not seen it. Buy it and see it! It's worth it!
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
The Best Horror Movie of all time!
The Greatest, If not the best Horror Movie ever made. I loved it from start to finish!
191
192
193
194
I'm not sure If it will be as good as the first i kind of doubt it. Especially when Robert Englund is not Freddy. I hope it don't suck!
195
Next to the first I love this one and the funny humor behind. See it and own it!
196
197
198
This is one the best 80's horror movies I have ever seen next The Lost Boys and The Monster Squad. If haven't seen it, just FN' buy it!
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
To this day the Scream movies have been some of my favorite horror movies. I can't wait for Scream 4
209
210
211
212
213
214
A great horror movie. I love each moment. The humor of some the deaths and I was like "Hey that guy from That Thing You Do! and there he went with blade through his head. lol." The reaction on my friend's face was priceless. lol.
215
Garbage is one of my favorite bands of all time. I love them a lot. I love anything Butch Vig does and the same for Shirley Manson.
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
Maniac!
(1980, Unrated)
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
Seen it. It was really good. one of those few old movies that stays with you!
244
245
246
Better than expected. Seth and James are great partners in this movie. Defiantly one of the best comdies of all time!
247
One the best documenteries I have ever seen.
248
This movie I really loved. It is one of Stallone's best. I recommend this for all Stallone fans.
249
One of the best comedies I have seen in a while.
250
Pulse
(1988, PG-13)
I so, want to see this!
251
252
I love this movie. Everything about it is right and funny. Hell, I would want to be apart of this family. My advice is buy this movie its is worth it!
253
254
One of those 90's movies that stay with u and love!
255
This is one of my all time favorite 90's movies. I love this movie. Who would have thought Pearl Jam were actors.
256
Awesome movie.
257
My number 1 favorite movie of the 90's
258
The only good sequal I have seen in a great while!
259