My Favorite Movies


  chrissiecb's Rating My Rating
1
The Incredible Hulk (2008,  PG-13)
The Incredible Hulk
I LOVED IT!!! ABSOLUTLEY AMAZING!!! BESIDES, STILL SOME SEXY GUYS, actually one sexy guy ( HINT HINT : ED NORTON)! LOTS OF DRAMA, HUMOR, AND ROMANCE. I ABSOLUTELY COMPLETELTY FELL IN LOVE WITH THIS!!!!!!
2
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (2008,  PG-13)
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor
IT WAS REALLY GOOD! LOTS OF ACTION!
3
Step Up 2 the Streets (2008,  PG-13)
Step Up 2 the Streets
THIS MOVIE IS FREAKIN AWESOME!!!! HOT GUYS -- CHANNING TATUM, ROBERT HOFFMAN!! I LOVE IT!!
4
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic
A WONDERFUL, LOVING TEARJERKER
5
Made of Honor (2008,  PG-13)
Made of Honor
IT WAS A REALLY GREAT ROMANCE STORIES WITH LOTS OF LAUGHS!
6
Bride and Prejudice (2005,  PG-13)
Bride and Prejudice
i love it!!.......it's very romantic
7
Transformers (2007,  PG-13)
Transformers
THIS MOVIE IS THE BEST MOVIE EVER!!!!!!!!!!!! I'M NOT EXAGGERATING! THIS MOVIE IS AWESOME! GREAT! IT'S HILARIOUS, ACTION PACKED AND I LOVE IT! PLUS IT HAS SOME HOT GUYS!
8
National Treasure (2004,  PG)
National Treasure
AMAZING!! HOTNESS!
9
National Treasure: Book of Secrets (2007,  PG)
National Treasure: Book of Secrets
THIS MOVIE WAS AWESOME! I LOVED IT! HOTNESS!
10
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
11
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
THIS MOVIE IS AWESOME!AND PAUL WALKER IS HOT!
12
Camp Rock (2008,  G)
Camp Rock
IT WAS AWESOME!!
13
Fool's Gold (Fools Gold) (2008,  PG-13)
Fool's Gold (Fools Gold)
THIS MOVIE WAS HILARIOUS!! I LOVED IT!!
14
Becoming Jane (2007,  PG)
Becoming Jane
I LOVED THIS MOVIE! IT WAS SO ROMANTIC!
15
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007,  PG)
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
THIS MOVIE IS AWESOME!!!! I LOVE IT! IT IS GREAT AND ACTION PACKED AND SO NICE!! Chris Evans = HOTNESS!
16
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
THIS MOVIE IS AWESOME!!!!!!!!!! SO FUNNY, HILARIOUS, AND SO MUCH MORE!
17
Eight Below (2006,  PG)
Eight Below
THIS MOVIE IS THE BEST! IT IS SO SAD BUT IT IS GREAT!!
18
Music and Lyrics (2007,  PG-13)
Music and Lyrics
THIS MOVIE IS THE BEST! ROMANTC, FUNNY, HILARIOUS, GREAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
19
The Sisterhood of the Traveling Pants (2005,  PG)
The Sisterhood of the Traveling Pants
THIS MOVIE IS SO GOOD! IT'S ROMANTIC, DRAMATIC, AND IT'S A TEARJERKER! IT'S GREAT!
20
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
Miss Congeniality
i love this movie...it is SOOOOO FUNNY!!!
21
She's the Man (2006,  PG-13)
She's the Man
THIS MOVIE IS SO FUNNY!! I LOVE IT!!! IT IS HILARIOUS AND THE END IS SORT OF ROMANTIC!!!
22
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
How to Lose a Guy in 10 Days
OMG
THIS IS LIKE THE BEST
ROMANTIC COMEDY EVER!!! HILARIOUS!!
23
Bridget Jones's Diary (2001,  R)
24
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
25
White Chicks (2004,  PG-13)
White Chicks
OMG!! it is so funny
26
A Lot Like Love (2005,  PG-13)
A Lot Like Love
THIS IS SO FUNNY!!!
27
The Eye (2008,  PG-13)
The Eye
IT WASN'T AS SCARY AS YOU THINK IT WOULD BE. I WENT TO SEE IT WITH A BUNCH OF CHICKENS BUT IT WAS REALLY GOOD!
28
Mom at Sixteen (2005,  Unrated)
Mom at Sixteen
LOVE IT!!
29
The Holiday (2006,  PG-13)
The Holiday
THIS MOVIE IS SO GOOD!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments