My Favorite Movies


  christamartin's Rating My Rating
1
Oldboy (2005,  R)
2
Little Miss Sunshine (2006,  R)
3
Footloose (1984,  PG)
4
Chinjeolhan geumjassi (Lady Vengeance) (Sympathy for Lady Vengeance) (2005,  R)
5
Zatoichi (1989,  Unrated)
6
Flawless (1999,  R)
7
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
8
The Wizard of Oz (1939,  G)
9
Bringing Up Baby (1938,  Unrated)
10
What Ever Happened to Baby Jane? (1960,  Unrated)
11
Junebug (2005,  R)
12
Palindromes (2004,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments