My Favorite Movies
| ChristineandLawrence's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Shaun of the Dead (2004, R) |
|
| 2 |
House of 1000 Corpses (2003, R) |
|
| 3 |
1408 (2007, PG-13) |
|
| 4 |
We Were Soldiers (2002, R) |
|
| 5 |
Never Been Kissed (1999, PG-13) |
|
| 6 |
Queen of the Damned (2002, R) |
|
| 7 |
The Craft (1996, R) |
|
| 8 |
Cruel Intentions (1999, R) |
|
| 9 |
Dead Above Ground (2003, R) |
|
| 10 |
Evil Remains (2004, R) |
|
| 11 |
Coyote Ugly (2000, PG-13) |
|
| 12 |
Private Benjamin (1980, R) |
|
| 13 |
XXX (2002, PG-13) |
|
| 14 |
Stir of Echoes (1999, R) |
|
| 15 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
| 16 |
Empire (2002, R) |
|
| 17 |
Blood Reaper (2004, Unrated) |
|
| 18 |
13 Seconds (2003, R) |
|
| 19 |
In the Army Now (1994, PG) |
|
| 20 |
Encino Man (1992, PG) |
|
| 21 |
Son in Law (1993, PG-13) |
|
| 22 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
| 23 |
The Sweetest Thing (2002, R) |























