My Favorite Movies


  1. cjgh26
  2. CARLOS JOSÉ

Give list a short description

  cjgh26's Rating My Rating
1
Casablanca (1942,  Unrated)
Click to Rate
2
Citizen Kane (1941,  PG)
Click to Rate
3
2001: A Space Odyssey (1968,  G)
Click to Rate
4
Doctor Zhivago (1965,  PG-13)
Click to Rate
5
Lawrence of Arabia (1962,  PG)
Click to Rate
6
The Sound of Music (1965,  G)
Click to Rate
7
The Godfather (1972,  R)
Click to Rate
8
When Harry Met Sally (1989,  R)
Click to Rate
9
Shrek (2001,  PG)
Click to Rate
10
Three Colors: Blue (Trois couleurs: Bleu) (1993,  R)
Click to Rate
11
Three Colors: Red (Trois couleurs: Rouge) (1994,  R)
Click to Rate
12
Three Colors: White (Trois Couleurs: Blanc) (1994,  R)
Click to Rate
13
Smultronstället (Wild Strawberries) (1957,  Unrated)
Click to Rate
14
The Dark Side of the Heart (El Lado oscuro del corazón) (1992,  R)
Click to Rate
15
Das Leben der Anderen (The Lives of Others) (2007,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments