My Favorite Movies

  clara769's Rating My Rating
1
Saw III (2006,  R)
Saw III 5.0 Stars
i luv horror movie
Click to Rate
2
Saw II (2005,  R)
Saw II 4.5 Stars
ok
Click to Rate
3
Carrie (1976,  R)
Carrie 4.5 Stars
my favor movie right now
Click to Rate
4
Alpha Dog (2006,  R)
Click to Rate
5
Saw IV (2007,  R)
Saw IV 5.0 Stars
luv it was scare me jump off seat
Click to Rate
6
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
Click to Rate
7
The Last King of Scotland (2006,  R)
Click to Rate
8
Training Day (2001,  R)
Training Day 4.5 Stars
dw so hottt
Click to Rate
9
Black Hawk Down (2001,  R)
Black Hawk Down 4.5 Stars
no comment for that luv it
Click to Rate
10
Hardball (2001,  PG-13)
Click to Rate
11
Jarhead (2005,  R)
Jarhead Want To See
i didn't see this movie
Click to Rate
12
Men in Black II (2002,  PG-13)
Click to Rate
13
The Prince and Me 2 (2005,  PG)
Click to Rate
14
The Hollow (,  R)
The Hollow 5.0 Stars
luv this movie
Click to Rate
15
Blue Crush (2002,  PG-13)
Click to Rate
16
Hoot (2006,  PG)
Hoot 4.5 Stars
i read the book first than watch the film so diff form book
Click to Rate
17
Stuck in the Suburbs (2004,  Unrated)
Stuck in the Suburbs 5.0 Stars
i luv movies
Click to Rate
18
A Perfect Murder (1998,  R)
A Perfect Murder 3.5 Stars
it was great
Click to Rate
19
Brokeback Mountain (2005,  R)
Brokeback Mountain 4.5 Stars
Good movie, very touching.
Click to Rate
20
The Perfect Man (2005,  PG)
The Perfect Man 5.0 Stars
i luv hilary duff in the movie i will see it over and over again
Click to Rate
21
Thirteen (2003,  R)
Click to Rate
22
Babel (2006,  R)
Babel 4.5 Stars
the movie very good i think pepole will go to see
Click to Rate
23
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
Click to Rate
24
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
25
The Girl Next Door (2004,  R)
The Girl Next Door 2.5 Stars
it ok
Click to Rate
26
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde (2003,  PG-13)
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde 5.0 Stars
like Reese Witherspoon favorate
Click to Rate
27
Cadet Kelly (2002,  Unrated)
Cadet Kelly 5.0 Stars
like
Click to Rate
28
The Perfect Stranger (2005) (1994,  Unrated)
Click to Rate
29
The Perfect Score (2004,  PG-13)
The Perfect Score 3.5 Stars
i luv it wish get perfect score on exram
Click to Rate
30
The Perfect Storm (2000,  PG-13)
The Perfect Storm 3.0 Stars
love it
Click to Rate
31
Kiss Kiss, Bang Bang (2005,  R)
Click to Rate
32
Best Men (1998,  R)
Best Men 1.5 Stars
it good
Click to Rate
33
Bounty Hunters 2 - Hardball (1997,  R)
Click to Rate
34
Children of Men (2006,  R)
Click to Rate
35
A Few Good Men (1992,  R)
A Few Good Men 2.5 Stars
it was ok
Click to Rate
36
Zoom (2001,  PG)
Click to Rate
37
The Lion King (1994,  G)
The Lion King 4.5 Stars
i just luv the lion king
Click to Rate
38
King Kong (2005) (2005,  PG-13)
Click to Rate
39
Gangs of New York (2002,  R)
Click to Rate
40
The Longest Day (1962,  G)
Click to Rate
41
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
Click to Rate
42
Bridge to Terabithia (2007,  PG)
Click to Rate
43
Treasure Island (1998,  PG-13)
Click to Rate
44
It's a Boy Girl Thing (2006,  PG-13)
Click to Rate
45
The Color of Friendship (2000,  G)
The Color of Friendship 5.0 Stars
i luv movie
Click to Rate
46
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
Click to Rate
47
Cow Belles i (,  G)
Click to Rate
48
Keith (2007,  Unrated)
Click to Rate
49
Camp Rock (2008,  Unrated)
Click to Rate
50
War, Inc. (2008,  R)
Click to Rate
51
Undiscovered (2005,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments