My Favorite Movies
| cloggingchick89's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 3 |
Good Burger (1997, PG) |
|
|
| 4 |
Gidget (1959, Unrated) |
|
|
| 5 |
The Reluctant Debutante (1958, Unrated) |
|
|
| 6 |
The Secret Life of Walter Mitty (1947, Unrated) |
|
|
| 7 |
The Court Jester (1956, Unrated) |
|
|
| 8 |
Wonder Man (1945, G) |
|
|
| 9 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
|
| 10 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
|
| 11 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
|
| 12 |
Tim Burton's Corpse Bride (2005, PG) |
|
|
| 13 |
The Princess Bride (1987, PG) |
|
|
| 14 |
The Swan Princess II (The Swan Princess and the Secret of the Castle) (1998, G) |
|
|
| 15 |
The Swan Princess (1995, G) |
|
|
| 16 |
A Little Princess (1995, G) |
|
|
| 17 |
Pride and Prejudice (2005, PG) |
|
|
| 18 |
Pride and Prejudice (2003, PG) |
|
|
| 19 |
Pride and Prejudice (1940, Unrated) |
|
|
| 20 |
The Lion King 1 1/2 (2004, G) |
|
|
| 21 |
The Jungle Book (1967, G) |
|
|
| 22 |
The Little Mermaid (1989, G) |
|



