My Favorite Movies


  CloudStrifeXxx's Rating My Rating
1
Final Fantasy VII - Advent Children (2006,  PG-13)
2
The Phantom of the Opera (2004,  PG-13)
3
Sense and Sensibility (1995,  PG)
4
Pride and Prejudice (2005,  PG)
5
Interview with the Vampire (1994,  R)
6
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
7
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
8
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
9
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
12
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
14
The Matrix (1999,  R)
15
The Matrix Reloaded (2003,  R)
16
The Matrix Revolutions (2003,  R)
17
Transformers (2007,  PG-13)
18
The Transformers - The Movie (1986,  PG)
19
Underworld (2003,  R)
20
Underworld: Evolution (2006,  R)
21
Van Helsing (2004,  PG-13)
22
She's All That (1999,  PG-13)
23
She's the Man (2006,  PG-13)
24
Chocolat (2000,  PG-13)
25
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
26
Sleepy Hollow (1999,  R)
27
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments