Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  cnka33's Rating My Rating
1
BASEketball (1998,  R)
Click to Rate
2
Mr. Baseball (2000,  PG-13)
Click to Rate
3
Jigoku kôshien (Battlefield Baseball) (2003,  Unrated)
Click to Rate
4
Amazing Grace and Chuck (1987,  PG)
Click to Rate
5
Air Bud - Seventh Inning Fetch (2001,  G)
Click to Rate
6
Angels in the Infield (2000,  PG)
Click to Rate
7
Mr. 3000 (2004,  PG-13)
Click to Rate
8
Angels in the Outfield (1994,  PG)
Click to Rate
9
The Babe (1992,  PG)
Click to Rate
10
Bad News Bears (2005,  PG-13)
Click to Rate
11
The Bad News Bears (1976,  PG)
Click to Rate
12
The Bad News Bears Go To Japan (1978,  PG)
Click to Rate
13
The Benchwarmers (2006,  PG-13)
Click to Rate
14
Brewster's Millions (1985,  PG)
Click to Rate
15
Bull Durham (1988,  R)
Click to Rate
16
Cobb (1994,  R)
Click to Rate
17
Damn Yankees (1958,  Unrated)
Click to Rate
18
The Pride of the Yankees (1942,  Unrated)
Click to Rate
19
Ed (1996,  PG)
Click to Rate
20
Eight Men Out (1988,  PG)
Click to Rate
21
Everyone's Hero (2006,  G)
Click to Rate
22
The Fan (1996,  R)
Click to Rate
23
Fear Strikes Out (1957,  Unrated)
Click to Rate
24
Fever Pitch (The Perfect Catch) (2005,  PG-13)
Click to Rate
25
Field of Dreams (1989,  PG)
Click to Rate
26
Hardball (2001,  PG-13)
Click to Rate
27
Game 6 (2005,  R)
Click to Rate
28
It Happens Every Spring (1949,  Unrated)
Click to Rate
29
The Brooklyn Dodgers - The Original America's Team (,  Unrated)
Click to Rate
30
The Life of Jackie Robinson (2003,  Unrated)
Click to Rate
31
Jackie Robinson Story (,  Unrated)
Click to Rate
32
The Jackie Robinson Story (1950,  Unrated)
Click to Rate
33
A League of Their Own (1992,  PG)
Click to Rate
34
Major League (1989,  R)
Click to Rate
35
Major League 2 (1994,  PG)
Click to Rate
36
Little Big League (1994,  PG)
Click to Rate
37
Major League 3: Back to the Minors (1998,  PG-13)
Click to Rate
38
Mr. Destiny (1990,  PG-13)
Click to Rate
39
The Natural (1984,  PG)
Click to Rate
40
The Rookie (2002,  G)
Click to Rate
41
The Sandlot (1993,  PG)
Click to Rate
42
The Sandlot 2 (2005,  PG)
Click to Rate
43
The Sandlot 3: Heading Home (2007,  PG)
Click to Rate
44
The Slugger's Wife (1985,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments