My Favorite Movies
Give list a short description
| XxXhottamalesXxX's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007, PG-13) |
|
|
| 2 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
|
| 3 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004, PG) |
|
|
| 4 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002, PG) |
|
|
| 5 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001, PG) |
|
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13)
OMG!! This was great!! It was funny too!! One of the best movie's ever!!!!! I loved all of it!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I ssssssssssssssoooooooooooooo recommend it!!! It's a fun film!! Nobody move! I droped my brain! It's a little diferent from the other 2 movie's but it's just as good!!! Pintel and Ragetti were sssooo funny in this!! It's diferent because of Jack's halutionations. If you haven't seen it yet, your gonna love it!!! |
|
|
| 9 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
|
| 10 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
|
| 11 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
|
| 12 |
Elizabethtown (2005, PG-13) |
|
|
| 13 |
Eddie Izzard - Dress to Kill (1999, Unrated) |
|


