My Favorite Movies


  CooKie4o82922749's Rating My Rating
1
The Time Traveler's Wife (2009,  PG-13)
2
Twilight (2008,  PG-13)
3
The Covenant (2006,  PG-13)
4
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
5
The Twilight Saga: New Moon (2009,  PG-13)
6
Remember Me (2010,  PG)
7
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
8
Little Ashes (2009,  R)
9
How To Be (2008,  Unrated)
10
The Twilight Saga: Eclipse (2010,  Unrated)
11
The Summer House (2008,  Unrated)
12
What Just Happened? (2008,  R)
13
In the Land of Women (2007,  PG-13)
14
The Haunted Airman (2006,  Unrated)
15
Adventureland (2009,  R)
16
Panic Room (2002,  R)
17
Cold Creek Manor (2003,  R)
18
K-11 (2010,  Unrated)
19
Zathura (2005,  PG)
20
Catch That Kid (Mission Without Permission) (2004,  PG)
21
Into the Wild (2007,  R)
22
The Messengers (2007,  PG-13)
23
The One That Got Away (2008,  Unrated)
24
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl in 3-D (2005,  PG)
25
The Cake Eaters (2007,  R)
26
Speak (2004,  Unrated)
27
The Scorpion King (2002,  PG-13)
28
Cutlass (2007,  PG)
29
Cheaper by the Dozen 2 (2005,  PG)
30
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
31
The Fog (2005,  PG-13)
32
Can't Hardly Wait (1998,  PG-13)
33
Finding Amanda (2008,  R)
34
The Big Kahuna (2000,  R)
35
Telling You (1998,  R)
36
Snow White: The Fairest of Them All (2002,  Unrated)
37
King of California (2007,  PG-13)
38
Stay (2005,  R)
39
Earthsea (2004,  Unrated)
40
Eurotrip (2003,  R)
41
Partition (2007,  R)
42
Street Fighter: The Legend of Chun-Li (2009,  PG-13)
43
A Way with Murder (2009,  Unrated)
44
Red Canyon (2008,  R)
45
Race You to the Bottom (2005,  R)
46
Megafault (2009,  Unrated)
47
Camp Nowhere (1994,  PG)
48
Aquaman (2006,  Unrated)
49
Honey, We Shrunk Ourselves (1997,  PG)
50
Unlikely Angel (1996,  Unrated)
51
My Horrible Year! (2001,  PG-13)
52
Final Verdict (2009,  Unrated)
53
I Me Wed (2007,  PG)
54
The Butterfly Effect 2 (2006,  R)
55
Bringing Down The House (2003,  PG-13)
56
Poolhall Junkies (2002,  R)
57
Urban Legend (1998,  R)
58
Sweet November (2001,  PG-13)
59
Kickin' It Old Skool (2007,  PG-13)
60
Sorority Boys (2002,  R)
61
My Brother's Keeper (2004,  Unrated)
62
Batman & Robin (1997,  PG-13)
63
X2 (2003,  PG-13)
64
The Skulls 2 (2002,  R)
65
Treed Murray (Get Down) (2001,  R)
66
Glory Road (2006,  PG)
67
Yours, Mine and Ours (1968,  Unrated)
68
Charlie's Angels - Full Throttle (2003,  PG-13)
69
Superman III (1983,  PG)
70
The Rebound (2009,  R)
71
White Lie (1991,  PG-13)
72
The Dukes of Hazzard: Reunion! (1997,  PG)
73
You Don't Mess with the Zohan (2008,  PG-13)
74
The Dukes of Hazzard: Hazzard in Hollywood (2000,  Unrated)
75
Everybody's Fine (2009,  PG-13)
76
The Russell Girl (2008,  Unrated)
77
Killer Movie (2008,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments