My Favorite Movies
| coolbrain06's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001, PG) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 3 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 4 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 7 |
Shrek (2001, PG) |
|
| 8 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
| 9 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
| 10 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 11 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
| 12 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 13 |
Monsters vs. Aliens (2009, PG) |













