Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Corey417086332's Rating My Rating
1
Saw (2004,  R)
2
Saw II (2005,  R)
3
Saw III (2006,  R)
4
Saw IV (2007,  R)
5
Saw V (2008,  R)
6
Silent Hill (2006,  R)
7
Fear No Evil (1981,  Unrated)
8
Day Watch (Dnevnoi Dozor) (2007,  R)
9
Night Watch (Nochnoi Dozor) (2006,  R)
10
Ronda nocturna (Night Watch) (2006,  Unrated)
11
Twilight Watch (,  Unrated)
12
30 Days of Night (2007,  R)
13
Halloween (1978,  R)
14
Halloween II (1981,  R)
15
Halloween III - Season of the Witch (1982,  R)
16
Halloween 4: The Return of Michael Myers (1988,  R)
17
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers (1989,  R)
18
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) (1998,  R)
19
Halloween H2O (1998,  R)
20
Halloween - Resurrection (2002,  R)
21
Halloween (2007,  R)
22
House of 1000 Corpses (2003,  R)
23
The Devil's Rejects (2005,  R)
24
Night of the Living Dead (1968,  Unrated)
25
Dawn of the Dead (1979,  R)
26
Day of the Dead (1985,  Unrated)
27
Night of the Living Dead (1990,  R)
28
Night of the Living Dead 3D (2006,  R)
29
Day of the Dead 2 - Contagium (2005,  R)
30
Dawn of the Dead (2004,  R)
31
Land of the Dead (2005,  R)
32
Diary of the Dead (2007,  R)
33
Day of the Dead (2008,  R)
34
The Hills Have Eyes (1977,  R)
35
The Hills Have Eyes, Part 2 (1985,  R)
36
The Hills Have Eyes (2006,  R)
37
The Hills Have Eyes II (The Hills Have Eyes 2) (2007,  R)
38
Turistas (Paradise Lost) (2006,  R)
39
Hostel (2006,  R)
40
Hostel: Part II (2007,  R)
41
The Toolbox Murders (1978,  R)
42
Toolbox Murders (2004,  R)
43
The Texas Chainsaw Massacre (1974,  R)
44
The Texas Chainsaw Massacre 2 (1986,  R)
45
Texas Chainsaw Massacre: A Family Portrait (2004,  Unrated)
46
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III (1990,  R)
47
The Texas Chainsaw Massacre - The Next Generation (The Return of the Texas Chainsaw Massacre) (1994,  R)
48
Texas Chainsaw Massacre: The Shocking Truth (2000,  Unrated)
49
The Texas Chainsaw Massacre (2003,  R)
50
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (2006,  R)
51
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
52
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge (1985,  R)
53
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors (1987,  R)
54
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master (1988,  R)
55
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child (1989,  R)
56
Freddy's Dead - The Final Nightmare (1991,  R)
57
Wes Craven's New Nightmare (1994,  R)
58
Freddy vs. Jason (2003,  R)
59
A Nightmare on Elm Street (2010,  Unrated)
60
Friday the 13th (1980,  R)
61
Friday the 13th Part 2 (1981,  R)
62
Friday the 13th Part 3 (1982,  R)
63
Friday the 13th - The Final Chapter (1984,  R)
64
Friday the 13th, Part V - A New Beginning (1985,  R)
65
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives (1986,  R)
66
Friday the 13th Part VII - The New Blood (1988,  R)
67
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan (1989,  R)
68
Jason X (2002,  R)
69
Friday the 13th (2009,  R)
70
Phantasm (1979,  R)
71
Phantasm II (1988,  R)
72
Phantasm III: Lord of the Dead (1994,  R)
73
Phantasm IV: Oblivion (1998,  R)
74
Silent Night, Deadly Night (1984,  R)
75
Silent Night, Deadly Night - Pt. 2 (1987,  R)
76
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out! (Blind Terror) (1989,  Unrated)
77
Silent Night, Deadly Night 4: Initiation (Bugs) (1990,  R)
78
Silent Night, Deadly Night - Pt. 5: the Toy Maker (1991,  R)
79
Black Christmas (1974,  R)
80
Black Christmas (2006,  R)
81
fear dot com (FeardotCom) (2002,  R)
82
Mother's Day (1980,  Unrated)
83
Prom Night (1980,  R)
84
Hello Mary Lou: Prom Night II (1987,  R)
85
Prom Night III: The Last Kiss (1989,  R)
86
Prom Night IV: Deliver Us from Evil (1991,  R)
87
Prom Night (2008,  PG-13)
88
Happy Birthday to Me (1981,  R)
89
My Bloody Valentine (1981,  R)
90
My Bloody Valentine 3-D (2009,  R)
91
April Fool's Day (1986,  R)
92
April Fool's Day (2008,  R)
93
Trick or Treat (1986,  R)
94
Trick 'r Treat (2008,  R)
95
Wes Craven Presents Wishmaster (1997,  R)
96
Wishmaster 2: Evil Never Dies (1999,  R)
97
Wishmaster 3 - Beyond the Gates of Hell (2001,  R)
98
Wishmaster 4: The Prophecy Fulfilled (2002,  R)
99
The Howling (1981,  R)
100
Howling II - Your Sister Is a Werewolf (1985,  R)
101
Howling III - The Marsupials (1987,  PG-13)
102
Howling IV: The Original Nightmare (1988,  R)
103
Howling V: The Rebirth (1989,  R)
104
Howling VI: The Freaks (1991,  R)
105
StrangeLand (1998,  R)
106
The Evil Dead (1981,  NC-17)
107
Evil Dead 2 (1987,  R)
108
Army of Darkness (1993,  R)
109
Underworld (2003,  R)
110
Underworld: Evolution (2006,  R)
111
The Covenant (2006,  PG-13)
112
Blade (1998,  R)
113
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
114
Blade - Trinity (2004,  R)
115
Interview with the Vampire (1994,  R)
116
Queen of the Damned (2002,  R)
117
Shriek of the Mutilated (Scream of the Snowbeast) (1974,  R)
118
Pitch Black (2000,  R)
119
Dark Fury - The Chronicles of Riddick (2004,  Unrated)
120
The Chronicles of Riddick (2004,  Unrated)
121
Van Helsing (2004,  PG-13)
122
The Fog (1979,  R)
123
The Fog (2005,  PG-13)
124
The Lost Boys (1987,  R)
125
976-Evil (1989,  R)
126
976-Evil II (1991,  R)
127
Donnie Darko (2001,  R)
128
Resident Evil (2002,  R)
129
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
130
Resident Evil: Extinction (2007,  R)
131
28 Days Later (2003,  R)
132
28 Weeks Later... (2007,  R)
133
Bram Stoker's Dracula (1992,  R)
134
Dracula 2000 (2000,  R)
135
Dracula 3000 (2004,  R)
136
Dracula (1931,  Unrated)
137
Dracula (1979,  R)
138
The Return of Dracula (The Curse of Dracula) (The Fantastic Disappearing Man) (1958,  PG)
139
Dark Prince: The True Story of Dracula (Dracula - The Dark Prince) (2000,  R)
140
Zoltan, Hound of Dracula (Dracula's Dog) (1981,  R)
141
Horror of Dracula (1958,  Unrated)
142
Vampires (1998,  R)
143
Vampires - Los Muertos (2002,  R)
144
Near Dark (1987,  R)
145
Blood Simple (1984,  R)
146
Legion of the , (Le6ion of the Dead) (2002,  R)
147
The Breed (2001,  R)
148
Vampire Sisters (2004,  R)
149
The Breed (2006,  R)
150
Frankenstein (1931,  Unrated)
151
Mary Shelley's Frankenstein (1994,  R)
152
Frankenstein (2004,  Unrated)
153
The Bride of Frankenstein (1935,  Unrated)
154
House of Frankenstein (1944,  Unrated)
155
Andy Warhol's Frankenstein (Flesh for Frankenstein) (1974,  R)
156
Wolfman (1979,  PG)
157
The Curse of the Werewolf, (The Wolfman), (The Curse of Siniestro) (1961,  Unrated)
158
La Furia del Hombre Lobo (The Fury of the Wolfman) (1972,  Unrated)
159
Werewolves On Wheels (1971,  R)
160
Werewolf in a Girl's Dormitory (1963,  Unrated)
161
An American Werewolf in London (1981,  R)
162
An American Werewolf in Paris (1997,  R)
163
The Mummy (1959,  Unrated)
164
The Mummy (1932,  Unrated)
165
Legend of the Mummy (Bram Stoker's The Mummy) (1998,  R)
166
La Venganza de la momia (The Mummy's Revenge) (The Vengeance of the Mummy) (1973,  Unrated)
167
The Phantom of the Opera (2004,  PG-13)
168
The Phantom of the Opera (1989,  R)
169
The Phantom of the Opera (1925,  Unrated)
170
The Phantom of the Opera (1991,  Unrated)
171
The Phantom of the Opera (1962,  Unrated)
172
Phantom of the Opera (1943,  Unrated)
173
The Phantom of the Opera (1990,  Unrated)
174
Dr. Jekyll & Mr. Hyde (1999,  Unrated)
175
The Dr. Jekyll & Mr. Hyde Rock 'N Roll Musical (2003,  Unrated)
176
The Two Faces of Dr. Jekyll (Dr. Jekyll and Mr. Hyde) (1960,  Unrated)
177
Dr. Jekyll and Mr. Hyde (1941,  Unrated)
178
Dr. Jekyll and Mr. Hyde (1931,  Unrated)
179
Dr. Jekyll and Mr. Hyde (1920,  Unrated)
180
The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde (2006,  R)
181
Dr. Jekyll and Mr. Hyde (2008,  Unrated)
182
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror) (2007,  R)
183
Death Proof (Grindhouse Presents) (2007,  R)
184
The Devil's Rain (1975,  PG)
185
Mark of the Devil (1969,  R)
186
The Funhouse (Carnival of Terror) (1981,  R)
187
Dead Alive (Braindead) (1993,  R)
188
The Descent (2006,  R)
189
Darkness Falls (2003,  PG-13)
190
Horror High (Twisted Brain) (1974,  PG)
191
Return to Horror High (1987,  R)
192
Pep Squad (I've Been Watching You 2: Prom Night) (1998,  R)
193
Bloody Murder (1973,  R)
194
Bloody Murder (1999,  R)
195
Bloody Murder 2: Closing Camp (Halloween Camp) (2003,  R)
196
Adam & Evil (Halloween Camp 2: Scream If You Wanna Die Faster) (2004,  R)
197
Sleepaway Camp (1983,  R)
198
Sleepaway Camp II - Unhappy Campers (1988,  R)
199
Sleepaway Camp III - Teenage Wasteland (1989,  R)
200
Return to Sleepaway Camp (2008,  R)
201
The Slumber Party Massacre (1982,  R)
202
Slumber Party Massacre II (Don't Let Go) (1987,  R)
203
Slumber Party Massacre III (Stab in the Dark) (1990,  R)
204
The Amityville Horror (2005,  R)
205
The Amityville Horror (1979,  R)
206
The Exorcist (1973,  R)
207
Exorcist II - The Heretic (1977,  R)
208
The Exorcist III (1990,  R)
209
Exorcist - The Beginning (2004,  R)
210
Dominion - Prequel to the Exorcist (2005,  R)
211
The Exorcist Chronicles (2007,  Unrated)
212
Scream Bloody Murder (2003,  Unrated)
213
Scream Bloody Murder (Claw of Terror) (Matthew) (The Captive Female) (1973,  Unrated)
214
Candyman (1992,  R)
215
Candyman 2 - Farewell to the Flesh (1994,  R)
216
Candyman 3: Day of the Dead (1999,  R)
217
Jeepers Creepers (2001,  R)
218
Jeepers Creepers 2 (2003,  R)
219
A Clockwork Orange (1971,  R)
220
Blade Runner (1982,  R)
221
Blazing Saddles (1974,  R)
222
Almost Famous (2000,  R)
223
Blow (2001,  R)
224
Constantine (2005,  R)
225
Crank (2006,  R)
226
Mallrats (1995,  R)
227
Clerks (1994,  R)
228
Chasing Amy (1997,  R)
229
Dogma (1999,  R)
230
Jay and Silent Bob Strike Back (2001,  R)
231
Clerks II (2006,  R)
232
Empire Records (1995,  PG-13)
233
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story (,  Unrated)
234
Fantastic Four (2005,  PG-13)
235
Ghost Rider (2007,  PG-13)
236
Dazed and Confused (1993,  R)
237
Grandma's Boy (2006,  R)
238
Half Baked (1998,  R)
239
Harold & Kumar Go to White Castle (2004,  R)
240
High Fidelity (2000,  R)
241
Horror (2002,  R)
242
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
243
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
244
King Kong (2005,  PG-13)
245
Little Nicky (2000,  PG-13)
246
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1999,  R)
247
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
248
One Flew over the Cuckoo's Nest (1975,  R)
249
El Laberinto del Fauno (Pan's Labyrinth) (2006,  R)
250
Scary Movie (2000,  R)
251
Scary Movie 2 (2001,  R)
252
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
253
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
254
Scary Movie 5 (2011,  Unrated)
255
Saw Spoofed (2006,  Unrated)
256
Not Another Teen Movie (2001,  R)
257
Date Movie (2006,  PG-13)
258
Shriek if You Know What I Did Last Friday the 13th (2000,  R)
259
Superhero Movie (2008,  PG-13)
260
Disaster Movie (2008,  PG-13)
261
Epic Movie (2007,  PG-13)
262
Meet the Spartans (2008,  PG-13)
263
The Onion Movie (2008,  Unrated)
264
Seven (Se7en) (1995,  R)
265
Sin City (2005,  R)
266
Romeo + Juliet (1996,  PG-13)
267
South Park: Bigger, Longer and Uncut (1999,  R)
268
Spaceballs (1987,  PG)
269
Reservoir Dogs (1992,  R)
270
Spider-Man (2002,  PG-13)
271
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
272
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
273
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
274
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
275
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
276
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
277
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
278
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
279
Team America - World Police (2004,  R)
280
The Boondock Saints (1999,  R)
281
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
282
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
283
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
284
The Crow (1994,  R)
285
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
286
The Da Vinci Code (2006,  PG-13)
287
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
288
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
289
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
290
The Fifth Element (1997,  PG-13)
291
The Godfather (1972,  R)
292
The Godfather, Part II (1974,  R)
293
The Godfather, Part III (1990,  R)
294
GoodFellas (1990,  R)
295
The Illusionist (2006,  PG-13)
296
The Italian Job (2003,  PG-13)
297
The Matrix (1999,  R)
298
The Matrix Reloaded (2003,  R)
299
The Matrix Revolutions (2003,  R)
300
The Rocky Horror Picture Show (1975,  R)
301
The Transporter (2002,  PG-13)
302
Transformers (2007,  PG-13)
303
V for Vendetta (2006,  R)
304
Wayne's World (1992,  PG-13)
305
Wayne's World 2 (1993,  PG-13)
306
X-Men (2000,  PG-13)
307
X2 (2003,  PG-13)
308
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
309
XXX (2002,  PG-13)
310
Young Frankenstein (1974,  PG)
311
Powder (1995,  PG-13)
312
The Big Lebowski (1998,  R)
313
Pulp Fiction (1994,  R)
314
Be Cool (2005,  PG-13)
315
Get Shorty (1995,  R)
316
GWAR: Phallus in Wonderland (1992,  Unrated)
317
The Pink Floyd and Syd Barrett Story (2003,  Unrated)
318
Pink Floyd - The Wall (1982,  R)
319
Pink Floyd: Live at Pompeii (Echoes: Pink Floyd) (1972,  G)
320
The Committee (2005,  Unrated)
321
History of Rock 'N' Roll (2004,  Unrated)
322
Mostly Autumn: Pink Floyd Revisited (2005,  Unrated)
323
Pink Floyd: Delicate Sound of Thunder (1989,  PG)
324
Kiss Meets the Phantom of the Park (1978,  G)
325
Slipknot: Welcome to Our Neighborhood (1999,  Unrated)
326
Metal: A Headbanger's Journey (2005,  R)
327
Tool: Toology - Unauthorized Biography (2001,  Unrated)
328
Punk's Not Dead (2007,  Unrated)
329
Hell of the Living Dead (Virus)(Zombie Creeping Flesh)(Zombie Inferno)(Night of the Zombies) (1981,  Unrated)
330
Night of the Zombies (Battalion of the Living Dead)(Gamma 693)(The Chilling)(Sister of Death) (1981,  R)
331
The Curse of Lizzie Borden 2: Prom Night (2008,  Unrated)
332
Motel Hell (1980,  R)
333
The Last Horror Movie (2004,  R)
334
Horror Express (1974,  R)
335
Horror Hotel (1961,  PG-13)
336
Dead Kennedys: The Early Years (1978,  Unrated)
337
Drop Dead Fred (1991,  PG-13)
338
Death Race (2008,  R)
339
Death Race 2000 (1975,  R)
340
The Devil's Advocate (1997,  R)
341
Satan's Playground (2006,  Unrated)
342
Satan's School for Girls (2000,  Unrated)
343
Satan's Little Helper (2004,  R)
344
Blade af Satans bog (Leaves Out of the Book of Satan) (Leaves from Satan's Book) (1921,  Unrated)
345
Evil Breed: The Legend of Samhain (2003,  R)
346
Zombies Zombies Zombies (2008,  Unrated)
347
Wiseguys vs. Zombies (Zombies vs. Satan) (2003,  Unrated)
348
The Astro-Zombies (Space Zombies) (The Space Vampires) (1968,  Unrated)
349
Redneck Zombies (1988,  R)
350
The Incredibly Strange Creatures Who Stopped Living and Became Mixed-Up Zombies (1964,  Unrated)
351
King of the Zombies (1941,  Unrated)
352
Revolt of the Zombies (1936,  Unrated)
353
The Unexplained: Witches, Werewolves and Vampires (1999,  Unrated)
354
The Rats Are Coming! The Werewolves Are Here! (The Curse of the Full Moon) (1972,  PG)
355
Dungeons & Dragons (2000,  PG-13)
356
Dragon Wars (D-War) (War of the Dragons) (2007,  PG-13)
357
Chasseurs de Dragons (Dragon Hunters) (2008,  PG)
358
Dungeons & Dragons 2: Wrath of the Dragon God (2005,  R)
359
Komodo (2000,  PG-13)
360
Komodo vs. Cobra (2005,  PG-13)
361
The Curse of the Komodo (2004,  R)
362
She sha shou (The Killer Snakes) (Killer Snakes... The Hiss of Death) (1974,  Unrated)
363
Baby Snakes (1979,  R)
364
Python 2 (Pythons 2) (Snakes) (2002,  Unrated)
365
The Real Tomb Hunters: Snakes, Curses and Booby Traps (2006,  Unrated)
366
Frogs (1972,  PG)
367
Anaconda (1997,  PG-13)
368
Anaconda III (2008,  Unrated)
369
Anaconda 4: Trail of Blood (Anacondas: Trail of Blood) (2009,  R)
370
Monty Python's Life of Brian (1979,  R)
371
Monty Python's The Meaning of Life (1983,  R)
372
Monty Python's And Now for Something Completely Different (1972,  PG)
373
Python (2001,  R)
374
Boa Vs Python (2004,  R)
375
Boa (,  R)
376
The Neighbor (1993,  R)
377
Vipers (2008,  R)
378
Anacondas - The Hunt for the Blood Orchid (2004,  PG-13)
379
Venom (2005,  R)
380
Venom (1981,  R)
381
This Is Black Metal (2007,  Unrated)
382
G.I. Joe - Valor Vs. Venom (2004,  PG)
383
Black Metal: A Documentary (2006,  Unrated)
384
Empire of the Ants (1977,  PG)
385
It Happened at Lakewood Manor (Ants) (1977,  Unrated)
386
Ants (2006,  Unrated)
387
Legion of Fire: Killer Ants! (Marabunta) (1998,  Unrated)
388
Bugs (2003,  Unrated)
389
Kingdom of the Spiders (1977,  PG)
390
Spiders II: Breeding Ground (2001,  R)
391
Ice Spiders (2007,  R)
392
Spiders (2000,  R)
393
Spiders II (,  R)
394
La Vengeance du serpent à plumes (The Vengeance of the Winged Serpent) (1984,  Unrated)
395
The Serpent and the Rainbow (1987,  R)
396
Le Serpent (The Snake) (2006,  Unrated)
397
Q: The Winged Serpent (1982,  R)
398
Basilisk: The Serpent King (2006,  Unrated)
399
Red Serpent (2003,  Unrated)
400
Lockjaw: Rise of the Kulev Serpent (2008,  Unrated)
401
Species (1995,  R)
402
Species II (1998,  R)
403
Species III (2004,  R)
404
Mutant Species (1995,  R)
405
Species: The Awakening (2007,  Unrated)
406
Carnosaur 3: Primal Species (1996,  R)
407
Alien Species (1996,  R)
408
Aliens (1986,  R)
409
Aliens vs. Predator: Requiem (AVP 2) (2007,  R)
410
Evil Aliens (2005,  Unrated)
411
Aliens of the Deep (2005,  G)
412
The Aliens Are Coming (1980,  Unrated)
413
AVP - Alien Vs. Predator (2004,  PG-13)
414
Alien (1979,  R)
415
Alien 3 (1992,  R)
416
Alien Resurrection (1997,  R)
417
Alien Factor 2: Alien Rampage (2001,  Unrated)
418
Alien Avengers (Roger Corman Presents 'Alien Avengers') (Welcome to Planet Earth) (1996,  R)
419
Aliens Among Us (Alien Avengers II) (,  Unrated)
420
UNDEAD (2003,  NC-17)
421
From Beyond the Grave (Creatures) (Tales from the Beyond) (The Undead) (1973,  PG)
422
Undead Rising (2005,  R)
423
Garden of the Dead (Tomb of the Undead) (1974,  PG)
424
Schizo (Amok) (Blood of the Undead) (1976,  R)
425
Shadow Zone: The Undead Express (1996,  PG-13)
426
The Skulls (2000,  PG-13)
427
The Skulls 2 (2002,  R)
428
The Skulls 3 (2004,  PG-13)
429
Allan Quatermain and the Temple of Skulls (2008,  Unrated)
430
The Legend of the Crystal Skulls (2008,  Unrated)
431
Killer Rats (2003,  R)
432
Doomsday (2008,  R)
433
Predator (1987,  R)
434
Predator 2 (1990,  R)
435
Disaster! (2005,  R)
436
Galaxy of Terror (Mindwarp: An Infinity of Terror) (Planet of Horrors) (Quest) (1981,  R)
437
The Curse of Lizzie Borden (2006,  Unrated)
438
Transporter 2 (2005,  PG-13)
439
Transporter 3 (2008,  PG-13)
440
The Road Warrior (,  Unrated)
441
Road Warriors: The Life and Death of Wrestling's Most Dominant Tag Team (1986,  Unrated)
442
Mad Max (1979,  R)
443
Mad Max Beyond Thunderdome (Mad Max 3) (1985,  PG-13)
444
The Mansion of Madness (Edgar Allan Poe: Dr. Tarr's Torture Dungeon) (1973,  R)
445
Robin Hood - Men in Tights (1993,  PG-13)
446
History of the World -- Part I (1981,  R)
447
Dracula - Dead and Loving It (1995,  PG-13)
448
The Producers (1968,  PG)
449
Buffy the Vampire Slayer (1992,  PG-13)
450
Twilight Zone: The Movie (1983,  PG)
451
Creepshow (1982,  R)
452
Creepshow 2 (1987,  R)
453
Creepshow III (2006,  R)
454
Tales from the Darkside: The Movie (1990,  R)
455
Tales from the Crypt Presents: Bordello of Blood (1996,  R)
456
Ritual (Tales from the Crypt Presents: Revelation) (Tales from the Crypt Presents: Voodoo) (2001,  R)
457
Tales from the Crypt: Demon Knight (1995,  R)
458
Tales from the Crypt (1972,  PG)
459
The Vault of Horror (Tales from the Crypt, Part II) (1973,  R)
460
Blades of Glory (2007,  PG-13)
461
Zoolander (2001,  PG-13)
462
Semi-Pro (2008,  R)
463
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006,  PG-13)
464
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy (2004,  PG-13)
465
Saturday Night Live: The Best of Will Ferrell (2002,  Unrated)
466
Saturday Night Live: The Best of Will Ferrell - Volume 2 (2004,  Unrated)
467
Austin Powers - International Man of Mystery (1997,  PG-13)
468
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999,  PG-13)
469
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
470
Godzilla (1998,  PG-13)
471
Gojira VS Supesugojira (Godzilla vs. Space Godzilla) (1994,  Unrated)
472
King Kong vs. Godzilla (1963,  Unrated)
473
Godzilla vs. Mothra (Mosura tai Gojira) (1964,  Unrated)
474
Godzilla 2000 (2000,  PG)
475
Godzilla: Final Wars (2004,  PG)
476
Godzilla, King of the Monsters! (1956,  Unrated)