My Favorite Movies

  cowgirlfullahoney1's Rating My Rating
1
The Butterfly Effect (2004,  R)
The Butterfly Effect 5.0 Stars
This is my favorite movie!!! It really is amazing. It's very sad but it's really sweet if you think about it.
Click to Rate
2
Freedom Writers (2007,  PG-13)
Freedom Writers 5.0 Stars
One of the greatest movies ever made!!! Its very inspirational. I love it!
Click to Rate
3
The Covenant (2006,  PG-13)
The Covenant 5.0 Stars
One of my favorites!
Click to Rate
4
Tuck Everlasting (1991,  PG)
Tuck Everlasting 5.0 Stars
Its sooo sad. But it's a great story.
Click to Rate
5
A Cinderella Story (2004,  PG)
A Cinderella Story 5.0 Stars
This is such a cute movie! And its funny too!
Click to Rate
6
Hairspray (2007) (2007,  PG)
Hairspray (2007) 5.0 Stars
It was soooo awesome!!!
Click to Rate
7
Mean Girls (2004,  PG-13)
Mean Girls 5.0 Stars
Soo funny!
Click to Rate
8
Stranger Than Fiction (2006,  PG-13)
Click to Rate
9
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
Sweet Home Alabama 4.5 Stars
This movie is sooo sweet! "no one finds a soulmate at 10 years old" except them.
Click to Rate
10
A Lot Like Love (2005,  PG-13)
A Lot Like Love 4.5 Stars
This is such a sweet love story!
Click to Rate
11
Rat Race (2001,  PG-13)
Rat Race 5.0 Stars
This is one of the most hilarious movies ever made! I watch it like once a week.
Click to Rate
12
The Pacifier (2005,  PG)
Click to Rate
13
The Pursuit of Happyness (2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness 5.0 Stars
Such an amazing and inspirational story! its not really a movie you can watch more than once but you have to watch it at least once.
Click to Rate
14
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Forrest Gump 5.0 Stars
How can you not love forest gump?!
Click to Rate
15
Without A Paddle (2004,  PG-13)
Click to Rate
16
Wild Hogs (2007,  PG-13)
Wild Hogs 4.5 Stars
So Funny!
Click to Rate
17
Legally Blonde (2001,  PG-13)
Click to Rate
18
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
Click to Rate
19
13 Going on 30 (Suddenly 30) (1988,  PG-13)
Click to Rate
20
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix 4.0 Stars
Not as good as the book. They cut to much out. If you haven't read the books than you will probably love it! But if you have you might be disapointed.
Click to Rate
21
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments