My Favorite Movies
| cowgirlup4life88's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
8 Seconds (1994, PG-13) |
|
| 2 |
Flicka (2006, PG) |
|
| 3 |
My Friend Flicka (1944, Unrated) |
|
| 4 |
Thunderhead - Son of Flicka (1945, Unrated) |
|
| 5 |
Along the Navajo Trail (1945, Unrated) |
|
| 6 |
North of the Great Divide (1950, Unrated) |
|
| 7 |
In Old Amarillo (1951, Unrated) |
|
| 8 |
Springtime in the Sierras (1947, Unrated) |
|
| 9 |
Eyes of Texas (1948, Unrated) |
|
| 10 |
America Home of the Brave (2005, Unrated) |
|
| 11 |
Days of Jesse James (1939, Unrated) |
|
| 12 |
Sheriff of Tombstone (1941, Unrated) |
|
| 13 |
King of the Cowboys (1943, Unrated) |
|
| 14 |
Heart of the Rockies (1951, Unrated) |
|
| 15 |
Utah (1945, Unrated) |
|
| 16 |
The Carson City Kid (1940, Unrated) |
|
| 17 |
Young Buffalo Bill (1940, Unrated) |
|
| 18 |
Trail of Robin Hood (1950, Unrated) |
|
| 19 |
The Yellow Rose of Texas (1944, Unrated) |
|
| 20 |
Robin Hood of the Pecos (1941, Unrated) |
|
| 21 |
Young Bill Hickok (1940, Unrated) |
|
| 22 |
West of the Badlands (1940, Unrated) |
|
| 23 |
Silver Spurs (1943, Unrated) |
|
| 24 |
Idaho (1943, Unrated) |
|
| 25 |
The Old Barn Dance (1938, Unrated) |
|
| 26 |
Trigger, Jr. (1950, Unrated) |
|
| 27 |
The Ranger and the Lady (1940, Unrated) |
|
| 28 |
Bad Man of Deadwood (1941, Unrated) |
|
| 29 |
Colorado (1940, Unrated) |
|
| 30 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000, PG-13) |
|
| 31 |
Gone in 60 Seconds (1974, PG) |
|
| 32 |
The Junkman (Gone in 60 Seconds II) (1982, PG) |
|
| 33 |
Montana Sky (2007, PG) |































