My Favorite Movies


  crazysix1's Rating My Rating
1
Identity (2003,  R)
2
Final Fantasy VII - Advent Children (2006,  PG-13)
3
Maximum Risk (1996,  R)
4
Timecop (1994,  R)
5
Sudden Death (1995,  R)
6
Spider-Man (2002,  PG-13)
7
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
8
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
9
Saw (2004,  R)
10
Saw II (2005,  R)
11
Saw III (2006,  R)
12
Saw IV (2007,  R)
13
Saw V (2008,  R)
14
Street Kings (2008,  R)
15
Stay (2005,  R)
16
Sunshine (2007,  R)
17
Blood Diamond (2006,  R)
18
Smokin' Aces (2007,  R)
19
The Prestige (2006,  PG-13)
20
Deja Vu (2006,  PG-13)
21
Kiss Kiss, Bang Bang (2005,  R)
22
Tears of the Sun (2003,  R)
23
Doom (2005,  R)
24
I Am Legend (2007,  PG-13)
25
Troy (2004,  R)
26
Chaos (2005,  R)
27
Eagle Eye (2008,  PG-13)
28
Hancock (2008,  PG-13)
29
1408 (2007,  PG-13)
30
The Recruit (2003,  PG-13)
31
Hitman (2007,  R)
32
Stay Alive (2006,  PG-13)
33
Collateral (2004,  R)
34
The Island (2005,  PG-13)
35
The Faculty (1998,  R)
36
My Bloody Valentine 3-D (2009,  R)
37
Scream (1996,  R)
38
Chill Factor (1999,  R)
39
Mortal Kombat (1995,  PG-13)
40
Click (2006,  PG-13)
41
Gabriel (2007,  Unrated)
42
Legion (2010,  R)
43
Dawn of the Dead (2004,  R)
44
Soul Assassin (2002,  R)
45
8 Mile (2002,  R)
46
Sin City (2005,  R)
47
XChange (2001,  R)
48
Broken Arrow (1996,  R)
49
Phenomenon (1996,  PG)
50
Basic (2003,  R)
51
Love Lies Bleeding (2008,  R)
52
Felon (2008,  R)
53
Black Hawk Down (2001,  R)
54
Lucky Number Slevin (2006,  R)
55
Scary Movie (2000,  R)
56
Paparazzi (2004,  PG-13)
57
The Cave (2005,  PG-13)
58
The Glimmer Man (1996,  R)
59
Urban Justice (Renegade Justice) (2007,  R)
60
The Book of Eli (2010,  Unrated)
61
Man on Fire (2004,  R)
62
Trapped (2002,  R)
63
Mean Guns (1997,  R)
64
2012 (2009,  PG-13)
65
The X-Files - Fight the Future (1998,  PG-13)
66
Heat (1995,  R)
67
The Crimson Rivers (Les Rivières pourpres) (2001,  R)
68
Les Rivières pourpres II - Les anges de l'apocalypse (Crimson Rivers 2: Angels of the Apocalypse) (2004,  R)
69
X-Men Origins - Wolverine (2009,  PG-13)
70
The Amityville Horror (2005,  R)
71
National Treasure (2004,  PG)
72
Shattered (Butterfly on a Wheel) (2007,  R)
73
Godzilla (1998,  PG-13)
74
Armageddon (1998,  PG-13)
75
Phantoms (1998,  R)
76
Darkness Falls (2003,  PG-13)
77
Pulse (2006,  PG-13)
78
Batman Begins (2005,  PG-13)
79
The Dark Knight (2008,  PG-13)
80
Knock Off (1998,  R)
81
Transformers (2007,  PG-13)
82
Transformers: Revenge of the Fallen (2009,  PG-13)
83
The Man in the Iron Mask (1998,  PG-13)
84
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror) (2007,  R)
85
Five Fingers (2006,  R)
86
The Hitcher (2007,  R)
87
Casino Royale (2006,  PG-13)
88
Quantum of Solace (2008,  PG-13)
89
Pitch Black (2000,  R)
90
The Boondock Saints (1999,  R)
91
The Way of the Gun (2000,  R)
92
S.W.A.T. (2003,  PG-13)
93
Phone Booth (2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments