My Favorite Movies
| crislunda's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
|
| 2 |
Sin City (2005, R) |
|
|
| 3 |
Desperado (1995, R) |
|
|
| 4 |
Stand by Me (1986, R) |
|
|
| 5 |
Léon (The Professional) (1994, R) |
|
|
| 6 |
Nikita (La Femme Nikita) (1991, R) |
|
|
| 7 |
Grosse Pointe Blank (1997, R) |
|
|
| 8 |
Snatch. (2001, R) |
|
|
| 9 |
The Fifth Element (1997, PG-13) |
|
|
| 10 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1999, R) |
|
|
| 11 |
Point Break (1991, R) |
|
|
| 12 |
Dogma (1999, R) |
|
|
| 13 |
Crime Spree (2003, R) |
|
|
| 14 |
Assassins (1995, R) |
|



