My Favorite Movies
| cruisefate's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Top Gun (2002, PG) |
|
|
| 2 |
See No Evil (2006, R) |
|
|
| 3 |
Ghost Rider (2007, PG-13) |
|
|
| 4 |
The Bodyguard (1992, R) |
|
|
| 5 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
|
| 6 |
The Terminator (1984, R) |
|
|
| 7 |
RoboCop (1987, R) |
|
|
| 8 |
Hot Shots! (1991, PG-13) |
|
|
| 9 |
Stealth (2007, PG-13) |
|
|
| 10 |
Mission Impossible (1996, PG-13) |
|
|
| 11 |
The Marine (2006, PG-13) |
|
|
| 12 |
The Crow (1994, R) |
|
|
| 13 |
Resident Evil (2002, R) |
|
|
| 14 |
The Holiday (2006, PG-13) |
|
|
| 15 |
A Nightmare on Elm Street (1984, R) |
|
|
| 16 |
Casino Royale (2006, PG-13) |
|
|
| 17 |
Love Actually (2003, R) |
|
|
| 18 |
The Matrix (1999, R) |
|
|
| 19 |
Final Destination (2000, R) |
|
|
| 20 |
The Grudge (2004, Unrated) |
|
|
| 21 |
Rush Hour 3 (2007, PG-13) |
|
|
| 22 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
|
| 23 |
Resident Evil: Extinction (2007, R) |
|
|
| 24 |
28 Weeks Later... (2007, R) |
|
|
| 25 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
|
| 26 |
War (Rogue Assassin) (2007, R) |
|
|
| 27 |
The Condemned (2007, R) |
|
|
| 28 |
Spider-Man 3 (2007, PG-13) |
|
|
| 29 |
Hitman (2007, R) |
|
|
| 30 |
Terminator Salvation (2009, Unrated) |
|



