My Favorite Movies


  crystalroserocks's Rating My Rating
1
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
John Tucker Must Die 4.5 Stars
saw it it was funny
Click to Rate
2
Final Destination (2000,  R)
Final Destination 5.0 Stars
better than i expected
Click to Rate
3
Final Destination 2 (2003,  R)
Final Destination 2 4.5 Stars
COOL!!!!
Click to Rate
4
Final Fantasy - The Spirits Within (2001,  PG-13)
Click to Rate
5
Godzilla: Final Wars (2004,  PG)
Click to Rate
6
Final Destination 3 (2006,  R)
Final Destination 3 5.0 Stars
LOVED IT
Click to Rate
7
Final Stab (Final Scream) (2001,  Unrated)
Final Stab (Final Scream) 4.0 Stars
OH OH OH OH OH OH OH OH OH
Click to Rate
8
Marilyn Monroe - The Final Days (2001,  Unrated)
Click to Rate
9
The Final Season (2007,  PG)
Click to Rate
10
Final Contract: Death on Delivery (2006,  Unrated)
Final Contract: Death on Delivery 3.5 Stars
WERIOD
Click to Rate
11
Final Approach (Junior Pilot) (2006,  Unrated)
Click to Rate
12
Final Days of Planet Earth (2006,  Unrated)
Click to Rate
13
City of Your Final Destination (2008,  Unrated)
Click to Rate
14
Blaze Battle:Final Round (2004,  Unrated)
Click to Rate
15
Jason Goes to Hell - The Final Friday (1996,  R)
Click to Rate
16
Freddy vs. Jason (2003,  R)
Freddy vs. Jason 4.5 Stars
FUNNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Click to Rate
17
Freddy VS Ghostbusters (2004,  Unrated)
Click to Rate
18
Seduced by Madness: The Diane Borchardt Story (1996,  Unrated)
Click to Rate
19
Pepe el Toro (1955,  Unrated)
Click to Rate
20
Reversion (2008,  Unrated)
Reversion 2.5 Stars
IT was okkkkkkkkkkkkk
Click to Rate
21
La Maldicion del padre Cardona (,  Unrated)
Click to Rate
22
Chasing Amy (1997,  R)
Click to Rate
23
Rock Star (2001,  R)
Click to Rate
24
Freddy Got Fingered (2001,  R)
Click to Rate
25
Rush (1991,  R)
Click to Rate
26
The Paper (1994,  R)
Click to Rate
27
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998,  R)
Click to Rate
28
Mumford (1999,  R)
Click to Rate
29
Kiss Tomorrow Goodbye (2000,  R)
Click to Rate
30
Bottle Shock (2008,  PG-13)
Click to Rate
31
Dance of the Dragon (2008,  Unrated)
Click to Rate
32
Juno (2007,  PG-13)
Click to Rate
33
The Man Who Souled the World (2007,  Unrated)
Click to Rate
34
Rosa: The Movie (2007,  Unrated)
Click to Rate
35
Judge Not: In Defense of Dogma (2001,  Unrated)
Click to Rate
36
View Askew's Look Back at Mallrats (1999,  Unrated)
Click to Rate
37
Gojira VS Supesugojira (Godzilla vs. Space Godzilla) (1994,  Unrated)
Click to Rate
38
Heimweh nach St. Pauli (Homesick for St. Pauli) (1963,  Unrated)
Click to Rate
39
Noah's Ark: The New Beginning (,  Unrated)
Click to Rate
40
Jack and Jill vs. the World (2008,  PG-13)
Click to Rate
41
Eagle vs. Shark (2007,  R)
Click to Rate
42
Barney Rosset vs. Our Way of Life (2007,  Unrated)
Click to Rate
43
Bobby (2006,  R)
Click to Rate
44
Harsh Times (2005,  R)
Click to Rate
45
The U.S. vs. John Lennon (2006,  PG-13)
Click to Rate
46
Lady in the Water (2006,  PG-13)
Click to Rate
47
Grilled (2006,  Unrated)
Click to Rate
48
National Lampoon's TV: The Movie (2006,  R)
Click to Rate
49
Hiphopbattle.com: Detroit vs. Cleveland (,  Unrated)
Click to Rate
50
The Take (2004,  Unrated)
Click to Rate
51
Dollman vs. Demonic Toys (1993,  R)
Click to Rate
52
Bandits Vs. Samurai Squadron (1978,  Unrated)
Click to Rate
53
Godzilla Vs. Destroyah (,  R)
Click to Rate
54
USA vs. Al-Arian (,  Unrated)