My Favorite Movies


  csanabri's Rating My Rating
1
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
2
300 (2007,  R)
3
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006,  PG-13)
4
Rocky IV (1985,  PG)
5
Blades of Glory (2007,  PG-13)
6
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
7
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
8
Remember the Titans (2000,  PG)
9
Resident Evil (2002,  R)
10
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
11
Titanic (1997,  PG-13)
12
Knocked Up (2007,  R)
13
Cars (2006,  G)
14
Dodgeball - A True Underdog Story (2004,  PG-13)
15
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
16
Rocky III (1982,  PG)
17
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
18
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
19
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
20
Forrest Gump (1994,  PG-13)
21
Platoon (1986,  R)
22
Rent (2005,  PG-13)
23
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
24
Hot Shots! Part Deux (1993,  PG-13)
25
Hot Shots! (1991,  PG-13)
26
The Naked Gun 33 1/3: the Final Insult (1994,  PG-13)
27
The Naked Gun 2 1/2: The Smell of Fear (1991,  PG-13)
28
V for Vendetta (2006,  R)
29
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
30
Dragonball Z 5: Tobikkiri no saikyō tai saikyō (Cooler's Revenge) (1991,  Unrated)
31
Accepted (2006,  PG-13)
32
Armageddon (1998,  PG-13)
33
Eragon (2006,  PG)
34
Eurotrip (2003,  R)
35
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story (,  Unrated)
36
Wet and Wild Summer! (Exchange Lifeguards) (1993,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments