My Favorite Movies


  cureg1rl's Rating My Rating
1
Stay (2005,  R)
Stay
Beautiful movie!!! Absolutely fell in love with it.
2
Trainspotting (1996,  R)
3
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
4
Fight Club (1999,  R)
5
Shaun of the Dead (2004,  R)
6
Being John Malkovich (1999,  R)
7
Memento (2000,  R)
8
Go (1999,  R)
9
American Psycho (2000,  R)
10
Requiem for a Dream (2000,  R)
11
I Heart Huckabees (2004,  R)
12
Bubble Boy (2001,  PG-13)
13
Vanilla Sky (2001,  R)
14
Eye of the Beholder (2000,  R)
15
A Clockwork Orange (1971,  R)
16
Velvet Goldmine (1998,  R)
17
A Life Less Ordinary (1997,  R)
18
Magnolia (1999,  R)
19
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
20
Very Bad Things (1998,  R)
21
Muriel's Wedding (1995,  R)
22
Labyrinth (1986,  PG)
23
Hedwig and the Angry Inch (2001,  R)
24
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
25
200 Cigarettes (1999,  R)
26
Shadow of the Vampire (2000,  R)
27
Sixteen Candles (1984,  PG)
28
Pretty in Pink (1986,  PG-13)
29
Weird Science (1985,  PG-13)
30
The Breakfast Club (1985,  R)
31
Long Way Round (,  Unrated)
32
Y Tu Mama Tambien (2001,  R)
33
American Beauty (1999,  R)
34
Beetle Juice (Beetlejuice) (1988,  PG)
35
The Rocky Horror Picture Show (1975,  R)
36
Control (2007,  R)
37
I Am A Sex Addict (2005,  R)
I Am A Sex Addict
Hilarious!
38
New York Doll (2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments