My Favorite Movies
| cuteloveme's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 2 |
A Walk in the Clouds (1995, PG-13) |
|
| 3 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 4 |
Great Expectations (1998, R) |
|
| 5 |
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) (2000, PG-13) |
|
| 6 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 7 |
Never Been Kissed (1999, PG-13) |
|
| 8 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
| 9 |
A Nightmare on Elm Street (1984, R) |
|
| 10 |
The Sixth Sense (1999, PG-13) |
|
| 11 |
Shutter (They Are Around Us) (2004, R) |
|
| 12 |
The Village (2004, PG-13) |
|
| 13 |
The Sound of Music (1965, G) |
|
| 14 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005, PG) |
|
| 15 |
The NeverEnding Story (1984, PG) |
|
| 16 |
Willy Wonka and the Chocolate Factory (1971, G) |
|
| 17 |
Back to the Future (1985, PG) |
|
| 18 |
D2: The Mighty Ducks (1994, PG) |
|
| 19 |
My Boyfriend's Back (1993, PG-13) |
|
| 20 |
Music From Another Room (1997, PG-13) |




















