My Favorite Movies


  D476486397's Rating My Rating
1
I Am Legend (2007,  PG-13)
2
Deathtrap (1982,  PG)
3
XXX (2002,  PG-13)
4
Altered (2006,  R)
5
Dead Heist (2007,  Unrated)
6
Creepshow (1982,  R)
7
The Ring Two (2005,  PG-13)
8
American Wedding (2003,  R)
9
Beverly Hills Cop (1984,  R)
10
Superman (1978,  PG)
11
Eddie Murphy Raw (1987,  R)
12
Land of the Dead (2005,  R)
13
Seed Of Chucky (2004,  R)
14
American Pie (1999,  R)
15
Mission Impossible (1996,  PG-13)
16
The Exorcist (1973,  R)
17
Fast and Furious (2009,  PG-13)
18
Nothing But Trouble (1991,  PG-13)
19
Cabin Fever (2002,  R)
20
The Terminal (2004,  PG-13)
21
Jason X (2002,  R)
22
The Forsaken (2001,  R)
23
Hostel (2006,  R)
24
The Prestige (2006,  PG-13)
25
Drumline (2002,  PG-13)
26
The Boondock Saints (1999,  R)
27
Lord of War (2005,  R)
28
The Chronicles of Riddick (2004,  Unrated)
29
Blame It On Rio (1984,  R)
30
Mommie Dearest (1981,  PG)
31
Final Assignment (1980,  Unrated)
32
Outland (1981,  R)
33
Who's Your Daddy (2003,  R)
34
Hitch (2005,  PG-13)
35
Get Smart (2008,  PG-13)
36
Premonition (2007,  PG-13)
37
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
38
50 First Dates (2004,  PG-13)
39
The Family Man (2000,  PG-13)
40
Friday the 13th Part 2 (1981,  R)
41
Superman Returns (2006,  PG-13)
42
Batman Begins (2005,  PG-13)
43
Close Encounters of the Third Kind (1977,  PG)
44
The Toy (1982,  PG)
45
Norbit (2007,  PG-13)
46
The Mist (2007,  R)
47
Catwoman (2004,  PG-13)
48
Envy (2004,  PG-13)
49
The Glass House (2001,  PG-13)
50
Epic Movie (2007,  PG-13)
51
Monkeybone (2001,  PG-13)
52
See No Evil (2006,  R)
53
Alvin and the Chipmunks (2007,  PG)
54
The Simpsons Movie (2007,  PG-13)
55
Kiss The Girls (1997,  R)
56
The Shining (1980,  R)
57
Escape from New York (1981,  R)
58
The Cell (2000,  R)
59
Road Trip (2000,  R)
60
I Think I Love My Wife (2007,  R)
61
Wild Wild West (1999,  PG-13)
62
Stripes (1981,  R)
63
Dot Kill (2005,  R)
64
Poseidon (2006,  PG-13)
65
The Haunted Mansion (2003,  PG)
66
Elf (2003,  PG)
67
Haunting Desires (2004,  R)
68
The Break-Up (2006,  PG-13)
69
Christmas with the Kranks (2004,  PG)
70
Dudley Do-Right (1999,  PG)
71
The 4th Tenor (2002,  PG-13)
72
Van Helsing (2004,  PG-13)
73
The Perfect Storm (2000,  PG-13)
74
Spaceballs (1987,  PG)
75
Romeo Must Die (2000,  R)
76
School of Rock (2003,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments