My Favorite Movies
| daddysgirl8790's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 2 |
Pride and Prejudice (2005, PG) |
|
| 3 |
Ever After - A Cinderella Story (1998, PG-13) |
|
| 4 |
Sex and the City (2008, R) |
|
| 5 |
Where the Heart Is (2000, PG-13) |
|
| 6 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000, PG-13) |
|
| 7 |
The Fast and the Furious (2001, PG-13) |
|
| 8 |
The Wedding Date (2005, PG-13) |
|
| 9 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 10 |
My Big Fat Greek Wedding (2002, PG) |
|
| 11 |
Mona Lisa Smile (2003, PG-13) |
|
| 12 |
Diary of a Mad Black Woman (2005, PG-13) |
|
| 13 |
Runaway Bride (1999, PG) |
|
| 14 |
Dazed and Confused (1993, R) |
|
| 15 |
Fear (1996, R) |
|
| 16 |
Cry Baby (1990, PG-13) |
|
| 17 |
National Treasure (2004, PG) |
|
| 18 |
Someone Like You (2001, PG-13) |
|
| 19 |
The Wedding Planner (2001, PG-13) |
|
| 20 |
The Inheritance (1997, Unrated) |
|
| 21 |
Sweet Home Alabama (2002, PG-13) |
|
| 22 |
Stepmom (1998, PG-13) |
|
| 23 |
City of Angels (1998, PG-13) |
|
| 24 |
The Wedding Singer (1997, PG-13) |
|
| 25 |
Napoleon Dynamite (2004, PG) |

























