My Favorite Movies
| dafetter's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Matrix (1999, R) |
|
|
| 2 |
The Matrix Reloaded (2003, R) |
|
|
| 3 |
The Matrix Revolutions (2003, R) |
|
|
| 4 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005, PG-13) |
|
|
| 5 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999, PG) |
|
|
| 6 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002, PG) |
|
|
| 7 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977, PG) |
|
|
| 8 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983, PG) |
|
|
| 9 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980, PG) |
|
|
| 10 |
Fight Club (1999, R) |
|
|
| 11 |
Snatch. (2001, R) |
|
|
| 12 |
The Crow (1994, R) |
|
|
| 13 |
Dogma (1999, R) |
|
|
| 14 |
Jay and Silent Bob Strike Back (2001, R) |
|
|
| 15 |
The Boondock Saints (1999, R) |
|


