My Favorite Movies
| DairuruGurl's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
I'll Always Know What You Did Last Summer (2006, R) |
|
| 2 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
| 3 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
| 4 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 5 |
Shrek (2001, PG) |
|
| 6 |
Old School (2003, R) |
|
| 7 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 10 |
Indian Summer (1993, PG-13) |
|
| 11 |
Me and You and Everyone We Know (2005, R) |
|
| 12 |
Chronicle of a Summer (1961, Unrated) |
|
| 13 |
Next Summer (1985, Unrated) |
|
| 14 |
She's the Man (2006, PG-13) |
|
| 15 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
| 16 |
Love Actually (2003, R) |
|
| 17 |
Happy Gilmore (1996, PG-13) |
|
| 18 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
| 19 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
| 20 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
| 21 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 22 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 23 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
| 24 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
| 25 |
Office Space (1999, R) |
|
| 26 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
| 27 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 28 |
50 First Dates (2004, PG-13) |




























