My Favorite Movies


  Daisiesmusique's Rating My Rating
1
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
2
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous (2005,  PG-13)
3
Speed (1994,  R)
4
Speed 2 - Cruise Control (1997,  PG-13)
5
The Lake House (2006,  PG)
6
Premonition (2007,  PG-13)
7
Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood (2002,  PG-13)
8
28 Days (2000,  PG-13)
9
While You Were Sleeping (1995,  PG)
10
Demolition Man (1993,  R)
11
Practical Magic (1998,  PG-13)
12
Murder by Numbers (2002,  R)
13
The Net (1995,  PG-13)
14
A Time to Kill (1996,  R)
15
Hope Floats (1998,  PG-13)
16
Love Potion #9 (1992,  PG-13)
17
Infamous (2006,  R)
18
The Vanishing (1993,  R)
19
In Love and War (1996,  PG-13)
20
Loverboy (2004,  R)
21
Wrestling Ernest Hemingway (1994,  PG-13)
22
The Proposal (2009,  PG-13)
23
Wedding Crashers (2005,  R)
24
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
25
The Shawshank Redemption (1994,  R)
26
The Notebook (2004,  PG-13)
27
The Matrix (1999,  R)
28
Pretty Woman (1990,  R)
29
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
30
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
31
Grease (1978,  PG)
32
Forrest Gump (1994,  PG-13)
33
Finding Nemo (2003,  G)
34
A Walk to Remember (2002,  PG)
35
Braveheart (1995,  R)
36
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
37
Fight Club (1999,  R)
38
Sin City (2005,  R)
39
Shrek (2001,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments