My Favorite Movies
| damcalister's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Devil's Advocate (1997, R) |
|
|
| 2 |
Braveheart (1995, R) |
|
|
| 3 |
Michael Collins (1996, R) |
|
|
| 4 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
|
| 5 |
Rocky IV (1985, PG) |
|
|
| 6 |
The Green Mile (1999, R) |
|
|
| 7 |
GoodFellas (1990, R) |
|
|
| 8 |
Dirty Harry (1971, R) |
|
|
| 9 |
From Russia With Love (1964, PG) |
|
|
| 10 |
The Snapper (1993, R) |
|
|
| 11 |
Iron Man (2008, PG-13) |
|



