My Favorite Movies
| Dan100755588's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Big Lebowski (1998, R) |
|
| 2 |
American Beauty (1999, R) |
|
| 3 |
GoodFellas (1990, R) |
|
| 4 |
Mean Streets (1973, R) |
|
| 5 |
Raging Bull (1980, R) |
|
| 6 |
The Departed (2006, R) |
|
| 7 |
25th Hour (2002, R) |
|
| 8 |
Kalifornia (1993, R) |
|
| 9 |
Hellboy (2004, PG-13) |
|
| 10 |
Sin City (2005, R) |
|
| 11 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
| 12 |
Beerfest (2006, R) |
|
| 13 |
Super Troopers (2001, R) |
|
| 14 |
Tommy Boy (1995, PG-13) |
|
| 15 |
Pi (1998, R) |
|
| 16 |
Batman (1989, PG-13) |
|
| 17 |
Searching for Bobby D (2006, R) |
|
| 18 |
Remedy (2005, Unrated) |
|
| 19 |
Spun (2003, R) |
|
| 20 |
American History X (1998, R) |
|
| 21 |
Romper Stomper (1992, R) |
|
| 22 |
New Jack City (1991, R) |
|
| 23 |
Brick (2006, R) |
|
| 24 |
Hard Candy (2006, R) |
























