My Favorite Movies
| Dana2641786's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Wild Hearts Can't Be Broken (1991, Unrated) |
|
|
| 2 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
|
| 3 |
Beetlejuice (1988, PG) |
|
|
| 4 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
|
| 5 |
Higher Learning (1994, R) |
|
|
| 6 |
How I Got Into College (1989, PG-13) |
|
|
| 7 |
GoodFellas (1990, R) |
|
|
| 8 |
Misery (1990, R) |
|
|
| 9 |
Beauty and the Beast (1986, G) |
|
|
| 10 |
Rapunzel (, Unrated) |
|
|
| 11 |
Leprechaun (1993, R) |
|
|
| 12 |
Urban Cowboy (1980, R) |
|
|
| 13 |
Grease (1978, PG) |
|
|
| 14 |
Beaches (2002, PG-13) |
|
|
| 15 |
Little Darlings (1980, R) |
|
|
| 16 |
Under Siege (1992, R) |
|
|
| 17 |
A Bronx Tale (1993, R) |
|
|
| 18 |
The Basketball Diaries (1995, R) |
|
|
| 19 |
Romeo & Juliet (1978, Unrated) |
|
|
| 20 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
|
| 21 |
Blow (2001, R) |
|
|
| 22 |
Untamed Heart (1993, PG-13) |
|
|
| 23 |
Summer Rental (1985, PG) |
|
|
| 24 |
Cruel Intentions (1999, R) |
|
|
| 25 |
The Skulls (2000, PG-13) |
|
|
| 26 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
|
| 27 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
|
| 28 |
West Side Story (1961, Unrated) |
|
|
| 29 |
The Lion King (1994, G) |
|
|
| 30 |
A League of Their Own (1992, PG) |
|
|
| 31 |
Thelma & Louise (1991, R) |
|



