My Favorite Movies
| DanDaMan156012044's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Horror (2002, R) |
|
| 2 |
Clear and Present Danger (1994, PG-13) |
|
| 3 |
The Sum of All Fears (2002, PG-13) |
|
| 4 |
Hitman (2007, R) |
|
| 5 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 6 |
Striking Range (2006, R) |
|
| 7 |
300 (2007, R) |
|
| 8 |
Flags of Our Fathers (2006, R) |
|
| 9 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
| 10 |
Cast Away (2000, PG-13) |
|
| 11 |
The Bourne Identity (2002, PG-13) |
|
| 12 |
The Bourne Supremacy (2004, PG-13) |
|
| 13 |
Blade (1998, R) |
|
| 14 |
Drop Dead Fred (1991, PG-13) |
|
| 15 |
Epic Movie (2007, PG-13) |
|
| 16 |
Grease (1978, PG) |
|
| 17 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
| 18 |
Con Air (1997, R) |
|
| 19 |
Tears of the Sun (2003, R) |
|
| 20 |
Resident Evil (2002, R) |
|
| 21 |
The Rock (1996, R) |
|
| 22 |
Speed (1994, R) |
|
| 23 |
The Patriot (2000, R) |
|
| 24 |
Face/Off (1997, R) |
|
| 25 |
Desperado (1995, R) |
|
| 26 |
Die Hard (1988, R) |
|
| 27 |
Sleepy Hollow (1999, R) |
|
| 28 |
Hostage (2005, R) |
|
| 29 |
Ransom (1996, R) |
|
| 30 |
Lethal Weapon (1987, R) |
|
| 31 |
Predator (1987, R) |
|
| 32 |
Black Hawk Down (2001, R) |
|
| 33 |
Enemy at the Gates (2001, R) |
|
| 34 |
Windtalkers (2002, R) |
|
| 35 |
To End All Wars (2002, R) |
|
| 36 |
Doom (2005, R) |
|
| 37 |
The Jackal (1997, R) |
|
| 38 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 39 |
World Trade Center (2006, PG-13) |
|
| 40 |
Blood Diamond (2006, R) |








































