My Favorite Movies


  darkshadowph's Rating My Rating
1
Batman (1989,  PG-13)
2
Batman Begins (2005,  PG-13)
3
Batman Returns (1992,  PG-13)
4
Batman & Robin (1997,  PG-13)
5
Batman Forever (1995,  PG-13)
6
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
7
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
8
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
9
Hannibal (2001,  R)
10
Hannibal Rising (2007,  R)
11
Red Dragon (2002,  R)
12
The Silence of the Lambs (1991,  R)
13
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
14
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
15
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
16
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
17
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
18
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
19
Interview with the Vampire (1994,  R)
20
Queen of the Damned (2002,  R)
21
I.Q. (1994,  PG)
22
Sweet November (2001,  PG-13)
23
The Matrix (1999,  R)
24
The Matrix Reloaded (2003,  R)
25
The Matrix Revolutions (2003,  R)
26
Speed (1994,  R)
27
Speed 2 - Cruise Control (1997,  PG-13)
28
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000,  PG-13)
29
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
30
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
31
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
32
Spider-Man (2002,  PG-13)
33
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
34
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
35
Superman (1978,  PG)
36
Superman Returns (2006,  PG-13)
37
Superman II (1981,  PG)
38
Superman III (1983,  PG)
39
Superman IV - The Quest for Peace (1987,  PG)
40
Superman II: The Richard Donner Cut (2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments