My Favorite Movies
| dasp's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Top Gun (1986, PG) |
|
| 2 |
Valkyrie (2008, PG-13) |
|
| 3 |
War of the Worlds (2005, PG-13) |
|
| 4 |
Minority Report (2002, PG-13) |
|
| 5 |
Mission: Impossible III (2006, PG-13) |
|
| 6 |
Mission Impossible 2 (2000, PG-13) |
|
| 7 |
All the Right Moves (1983, R) |
|
| 8 |
The Color of Money (1986, R) |
|
| 9 |
Born on the Fourth of July (1989, R) |
|
| 10 |
The Firm (1993, R) |
|
| 11 |
Cocktail (1988, R) |
|
| 12 |
Lions for Lambs (2007, R) |
|
| 13 |
Days of Thunder (1990, R) |
|
| 14 |
Vanilla Sky (2001, R) |
|
| 15 |
A Few Good Men (1992, R) |
|
| 16 |
Rain Man (1988, R) |
|
| 17 |
Jerry Maguire (1996, R) |
|
| 18 |
Collateral (2004, R) |
|
| 19 |
Mission Impossible (1996, PG-13) |
|
| 20 |
The Last Samurai (2003, R) |




















