DaveyXJonestradeIsBA's Rating
My Rating
1
2
3
4
300
(2007, R)
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Batman
(1989, PG-13)
15
16
17
18
19
20
21
22
Blow
(2001, R)
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
I loved the movie because of the funny one liners and Nick Swardson totally made the movie complete. The only thing that I wasn't so thrilled about in the movie was all the drug references.
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
Juno
(2007, PG-13)
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
Rent
(2005, PG-13)
104
105
Ray
(2004, PG-13)
106
107
108
109
110
Rocky
(1976, PG)
111
112
113
114
115
116
Saw
(2004, R)
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
Troy
(2004, R)
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
X-Men
(2000, PG-13)
197
X2
(2003, PG-13)
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
Rudy
(1993, PG)
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
Twins
(1988, PG)
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364