My Favorite Movies
| DavidHylaseagerlyawa's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Last Temptation of Christ (1988, R) |
|
|
| 2 |
Paper Moon (1973, PG) |
|
|
| 3 |
The Exorcist (1973, R) |
|
|
| 4 |
Broadway: The Golden Age (2004, Unrated) |
|
|
| 5 |
Network (1976, R) |
|
|
| 6 |
The Silence of the Lambs (1991, R) |
|
|
| 7 |
Blue Velvet (1986, R) |
|
|
| 8 |
Showgirls (1995, NC-17) |
|
|
| 9 |
Bowling for Columbine (2002, R) |
|
|
| 10 |
TRON (1982, PG) |
|
|
| 11 |
Velvet Goldmine (1998, R) |
|
|
| 12 |
A Decade Under the Influence (1990, R) |
|
|
| 13 |
The Last Picture Show (1971, R) |
|
|
| 14 |
The Color Purple (1985, PG-13) |
|
|
| 15 |
Elaine Stritch at Liberty (2002, Unrated) |
|
|
| 16 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|



