My Favorite Movies


  davinaprasad's Rating My Rating
1
Donnie Darko (2001,  R)
2
S. Darko (S Darko: A Donnie Darko Tale) (2009,  R)
3
Donnie Darko: Production Diary (2004,  R)
4
Curse of the Wolf (2006,  Unrated)
5
Way of the Vampire (2005,  R)
6
The Cove (2009,  PG-13)
7
Batman Forever (1995,  PG-13)
8
Batman Gotham Knight (2008,  Unrated)
9
Batman: The Movie (1966,  PG)
10
Batman Beyond - Return of the Joker (2000,  PG)
11
Batman - Mystery of the Batwoman (2003,  PG)
12
The Batman vs Dracula: The Animated Movie (2005,  Unrated)
13
The Batman/Superman Movie (1998,  PG)
14
The Death of Batman (2003,  PG)
15
Legends of the Dark Knight: The History of Batman (2005,  Unrated)
16
Star Trek Versus Batman (2006,  Unrated)
17
The Amazing Adventures of Little Batman (2007,  Unrated)
18
Batman & Mr. Freeze - SubZero (1998,  Unrated)
19
Batman Begins (2005,  PG-13)
20
Batman Returns (1992,  PG-13)
21
Batman (1989,  PG-13)
22
Catwoman (2004,  PG-13)
23
Crazy/ Beautiful (2001,  PG-13)
24
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
25
Beautiful (2009,  G)
26
Animals Are Beautiful People (Capricorns Beautiful People) (1975,  G)
27
Se souvenir des belles choses (Beautiful Memories) (2003,  Unrated)
28
Geunyeoreul midji maseyo (Too Beautiful to Lie) (Don't Believe Her) (2004,  Unrated)
29
Shah-re ziba (The Beautiful City) (2004,  Unrated)
30
Urusei Yatsura 2: Byûtifuru Dorîmâ (Urusei Yatsura 2: Beautiful Dreamer) (1984,  Unrated)
31
Beautiful Prey (2002,  Unrated)
32
Beautiful Bitch (2007,  Unrated)
33
Transformers: Revenge of the Fallen (2009,  PG-13)
34
Transformers (2007,  PG-13)
35
The Transformers - The Movie (1986,  PG)
36
Transformers Energon - The Return of Megatron (2004,  Unrated)
37
Transformers Energon: Omega Supreme (2004,  Unrated)
38
Transformers Cybertron - Robots in Disguise, A New Beginning (2001,  Unrated)
39
Transformers Energon: Shockblast Unleashed (2004,  Unrated)
40
Transformers: Five Faces of Darkness (1986,  Unrated)
41
Transformers (2006,  Unrated)
42
Transformers: Beginnings (2007,  Unrated)
43
Go-Bots (Transformers: Go-Bots) (2003,  Unrated)
44
Transformers: Zone (1990,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments