My Favorite Movies
| Dawnbin1's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Serenity (2005, PG-13) |
|
|
| 2 |
300 (2007, R) |
|
|
| 3 |
12 Monkeys (1995, R) |
|
|
| 4 |
The Princess Bride (1987, PG) |
|
|
| 5 |
The Devil's Advocate (1997, R) |
|
|
| 6 |
Invasion of the Body Snatchers (1978, PG) |
|
|
| 7 |
Heathers (1989, R) |
|
|
| 8 |
Shrek (2001, PG) |
|
|
| 9 |
Memento (2000, R) |
|
|
| 10 |
Porky's (1982, R) |
|
|
| 11 |
Rock Star (2001, R) |
|
|
| 12 |
Gladiator (2000, R) |
|
|
| 13 |
A Scanner Darkly (2006, R) |
|
|
| 14 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
|
| 15 |
King Arthur (2004, PG-13) |
|
|
| 16 |
The Matrix (1999, R) |
|
|
| 17 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
|
| 18 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
|
| 19 |
Constantine (2005, R) |
|
|
| 20 |
X-Men (2000, PG-13) |
|
|
| 21 |
Zoolander (2001, PG-13) |
|
|
| 22 |
The Incredibles (2004, PG) |
|
|
| 23 |
The Jacket (2005, R) |
|
|
| 24 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 25 |
Mulan (1998, G) |
|
|
| 26 |
X2 (2003, PG-13) |
|
|
| 27 |
Memoirs of a Geisha (2005, PG-13) |
|
|
| 28 |
Scream (1996, R) |
|
|
| 29 |
Dogma (1999, R) |
|
|
| 30 |
Walk the Line (2005, PG-13) |
|
|
| 31 |
Gone in 60 Seconds (2000, PG-13) |
|
|
| 32 |
Signs (2002, PG-13) |
|
|
| 33 |
Mystery Men (1999, PG-13) |
|
|
| 34 |
House of Sand and Fog (2003, R) |
|
|
| 35 |
Convoy (1978, PG) |
|



