My Favorite Movies
Ladder 49,Dirty Dancing,Ghost
| dawnh47918's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Grease (1978, PG) |
|
| 2 |
Wild Hogs (2007, PG-13) |
|
| 3 |
Look Who's Talking (1989, PG-13) |
|
| 4 |
Look Who's Talking, Too (1990, PG-13) |
|
| 5 |
Urban Cowboy (1980, R) |
|
| 6 |
Battlefield Earth (2000, PG-13) |
|
| 7 |
The Outsiders (1983, PG) |
|
| 8 |
Road House (1989, R) |
|
| 9 |
Black Dog (1998, PG-13) |
|
| 10 |
Youngblood (1986, R) |
|
| 11 |
Waking Up in Reno (2002, R) |
|
| 12 |
Return of the Rebels (1991, Unrated) |
|
| 13 |
Along for the Ride (, Unrated) |











